כנס המפתחים של גוגל, Google I/O, הסתיים לא מכבר ובשורות חדשות, לצד אישורן של שמועות ישנות, הגיעו לאוזניהם של חובבי מוצרי החברה בכל העולם. אחת ההשקות שנצפתה בכנס היא מערכת Android TV – מרכז בידור שישתלב עם מסך הטלוויזיה הגדול. וכיצד מתכוונת גוגל לאפשר למשתמשיה לשחק במשחקי הטלוויזיה ב-Android TV? זאת באמצעות אפליקציה מתאימה, באמצעות השעון החכם של אנדרואיד ועכשיו נחשף גם אמצעי נוסף – בקר שליטה ייעודי.

הבקר נחשף על ידי משתמש בפורום Reddit, עת שסקר תיקיות שונות של מערכת ההפעלה Android L שהושקה אף היא בכנס של גוגל. המשתמש, המכונה 'bedofgoatturds', מצא את תמונת הבקר באחת מתיקיות גרסת המפתחים של מערכת ההפעלה החדשה: "הנתיב בו מצאתי את התמונה הוא: 'sdksamplesandroid-Landroidtvvisual-game-controllerresdrawable-xxhdpi' ".

במהלך אירוע השקת ה-Android TV, הודגמו משחקים שונים באמצעות מה שנראה כבקר שליטה, אך גוגל לא חשפה כי מדובר בבקר ייעודי של החברה עבור ה-Android TV. עם חשיפת התמונה של מה שנראה כבקר החדש, נצפתה תמונה אחרת הכוללת צילום של המוצר הפיזי שחולק למפתחים העמלים על פיתוח משחקים עבור, אם תרצו, קונסולת המשחקים מבית גוגל. התמונה פורסמה בחשבון הגוגל+ של Artem Russakovskii.

IMG_20140626_105904

ה-Android TV מעוצבת בסגנון ה-Meterial Design, המאפיין כל כך את גרסת ה-Android L. במרכז הבידורי של גוגל, המותאם עבור הטלוויזיה שלכם, תמצאו אפליקציות ייעודיות, חיפוש וגלישה באינטרנט, משחקים ושירותים שונים של הזרמת מדיה, כולל תמיכה מובנית של Chromecast, הדונגל המוצלח של החברה. ה-Android TV תתמוך במרבית הטלוויזיות החדשות אם נחבר אליהן קופסה חיצונית הדומה מעט לזו של Apple TV. בנוסף, יצרניות טלוויזיה מובילות כבר הודיעו כי תשלבנה את הפלטפורמה בטלוויזיות שישווקו בשנת 2015.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.