גוגל (Google) עורכת בימים אלו בדיקות עבור אפליקציה חדשה לניהול קבצים בשם Files Go, המיועדת למשתמשים במדינות מתפתחות. אפליקציית Files Go היא סייר קבצים המתמקד באותם קבצים המאוחסנים במכשיר עצמו. לצורך כך, מציעה גוגל קטלוג אוטומטי של כל הקבצים לפי סוג (תמונות, סרטוני וידאו, מוזיקה ועוד), תצוגה לפי האפליקציות שדרכן הקבצים נשמרו, וגם המלצות אוטומטיות למחיקת קבצים שלא נעשה בהם שימוש לאורך זמן רב. כל אלו הן אפשרויות נדרשות עבור מכשירים זולים יחסית, המציעים בדרך כלל נפח אחסון מוגבל.

חידוש מסקרן נוסף הוא האפשרות לשתף קבצים עם חברים גם ללא חיבור אינטרנט, באמצעות חיבור אלחוטי ישיר בין המכשירים. לצורך כך נדרשת התקנת האפליקציה Files Go על שני המכשירים וקרבה פיזית של כמה מטרים. החיבור עצמו מתבצע כנראה באמצעות תקן Bluetooth.

נראה כי האפליקציה נמצאת בשלב מתקדם למדי בפיתוחה, ולפיכך מועמדת להשקה רשמית בטווח השבועות הקרובים. עם זאת, לא בטוח כי גוגל תאפשר למשתמשים במדינות המערב להתקין אותה – אלו בדרך כלל נהנים ממכשירים בעלי נפח אחסון גדול (או אפשרויות הרחבה), ואחסון תמונות ומוזיקה בענן שהופך את ניהול הקבצים המקומי לטרחה מיותרת. כמובן שאין כל מניעה להוריד ולהתקין באופן ידני את קובץ ההתקנה של האפליקציה (APK), וגרסת הבטא כבר זמינה לסקרנים, ואפילו מציגה ממשק עברי מלא.