באירוע ההכרזה על Pixel 4 שנערך אמש (ג’), הודיעה גוגל (Google) על ההשקה הרשמית של שירות הזרמת המשחקים החדשה שלה, אשר יקרה בחודש הבא ויהיה זמין במספר מדינות בעולם.

גוגל מבצעת בדיקות לשירות Stadia כבר מתחילת השנה, וכי עד תאריך היעד, ב-19 בנובמבר, היא צפויה לסיים אותן ולהשיק את החנות שתכלול מבחר גדול יחסית של משחקים. בין היתר ציינה גוגל את הכותרים כמו Destiny 2: The Collection, Mortal Kombat 11, GYLT, Dragon Ball Xenoverse 2, DOOM ועוד.

השירות יושק בתחילה ב-14 מדינות שונות וישראל בינתיים לא בינהן. מלבד זאת, השחקנים שירצו להתנסות בשירות יידרשו לחשבון Stadia Founder או Premier שאותם הציעה גוגל למכירה בעת ההכרזה. מי שאין ברשותו אחד ממנויים אלה, יאלץ להמתין עד להשקה הגלובלית שתתרחש בתחילת 2020.

כזכור, Stadia יאפשר להזרים משחקים ישירות מהענן אל המחשב, הטלפון, הטאבלט או הטלוויזיה החכמה ללא צורך במכשיר או קונסולה עם כוח עיבוד חזק, ואפילו ללא צורך לחכות להורדה של המשחק. כל המשחקים יהיו זמינים למשחק דרך המחשב, הטלפון או הטלוויזיה (בשימוש עם Chromecast Ultra ובקר משחק).

מחירו של משחק סטדיה חדש יעמוד על כ-60 דולרים, מחיר זהה לזה של משחק PlayStation, Xbox או PC. במחיר זה, ניתן יהיה לשחק באיכות 1080p, וכדי לשחק באיכות גבוהה יותר של 4K יידרש תשלום נוסף של דמי מנוי חודשיים בסך של כעשרה דולרים.

קרא עוד:  זהירות ממכר: גוגל השיקה פרויקט משחקים בדפדפן