כפי שדיווחנו לפני כחודש, גוגל (Google) השיקה רשמית כלי חדש המיועד עבור שירותי Google Drive ו-Google Photos, אשר מאפשר לגבות ולסנכרן ותמונות מהמחשב האישי ישירות לענן של גוגל.

עד היום, העלאת תמונות וקבצים לשירותים השונים התבצע דרך כלי ייעודי לכל שירות בנפרד. במקום זאת, גוגל עבדה על כלי בשם Backup and Sync אשר משלב העלאת הקבצים ותמונות יחדיו זאת על מנת להקל על המשתמש ולמנוע בלבול או בטעות לפספס תוכן אישי חשוב הנדרש לגיבוי.

השימוש בכלי פשוט למדי וכל שצריך הוא להוריד את הגרסה המתאימה ל-Windows או מחשבי Mac, להתחבר לחשבון האישי ולבחור את התיקייה הרצויה לגיבוי. במסך האחרון נשאל המשתמש האם הוא מעוניין לגבות את כל הקבצים שלו ל-Drive ואת התמונות ל-Photos באופן אוטומטי. אחד היתרונות לכלי החדש שהוא מסנכרן את הקבצים מכל המכשירים יחדיו. כך לדוגמה משתמש יכול לחבר את כרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב, אשר יגובה אוטומטית ל-Google Photos, ובסיום התמונות יהיו זמינות מהטלפון הנייד.

למעוניינים, הורדת כלי ה-Backup and Sync זמינה דרך Google Photos או Google Drive, כאשר ההבדל הוא בהתמקדות בגיבוי. כך שאם התמונות הם בעדיפות עבורכם, יש להוריד את הכלי מכאן ואם זה הקבצים אז יש להעדיף שימוש בכלי השני שמגבה פשוט הכל מהמחשב.