דגם ה'סלפי' המשודרג, המשתמש מדביק את המראה בעצמו.

גוגל (Google) פיתחה לאחרונה כלי חדש המבוסס על אינטליגנציה מלאכותית שיאפשר לזהות מתי מישהו מציץ מהצד אל מסך הטלפון של משתמשים אחרים. האתר Quartz מדווח כי הכלי נקרא e-Screen Protector, וכי הוא עדיין בשלבי פיתוח, אם כי סרטון הדגמה שלו כבר צץ ביוטיוב (YouTube).

הכלי משתמש במצלמה הקדמית כדי לבדוק האם הוא קולט יותר מפרצוף אחד שמביט אל עבר המסך, והוא חכם מספיק כדי לזהות את המרחק בין הפרצופים ולקבוע מתי מישהו אכן מציץ מאחור ללא רשות, ומתי שני משתמשים פשוט צופים יחד בסרטון וכדומה.

באמצעות אלגוריתמים בינה מלאכותית הכלי מסוגל להגיב כמעט למצב כזה כמעט באופן מידי: ברגע שמזוהה מציצן חשוד, הכלי מפעיל את מצלמת הסלפי במכשיר, ואף מסמן את המציצן עם סימן של קשת שיוצאת מפיו כדוגמת הסטיקר הידוע של סנאפצ'אט (Snapchat), כפי שניתן לראות בסרטון ההדגמה.

לפי מפתחי הכלי, יהיה ניתן להשתמש בו בתנאי תאורה מגוונים, וכי זמן התגובה שלו הוא מהיר במיוחד – 2 מאיות השנייה בלבד, כך שגם אנשים שחולפים ליד טלפון ומציצים בו באופן אקראי יזוהו מידית. כמו כן טוענים המפתחים כי יהיה ניתן לבחור באופן ידני מתי להפעיל את התוכנה, כמו למשל בעת קריאת מידע מסווג או צפייה בתמונות וסרטונים פרטיים.

קרא עוד:  טיזר ל-Redmi Y3, לקראת ההכרזה, מאפיין אותו כקשיח