שמועות על מכשיר לשוק הגבוה מבית Google ומוטורולה נפוצו הרבה ברשת בחודשים האחרונים, מכשיר שיגיע ממותג גוגל ומכונה X Phone אשר יהיה מיועד להתחרות כנגד ה-iPhone ואף ביצרניות האחרות בשוק האנדרואיד.  עד כה שמענו רק על קיום המכשיר אך כעת מגיע דיווח מ-Android World שטוען שבידיו מידע חדש על חומרת המכשיר.

על פי השמועות, המכשיר יהיה מעט דומה למפרטים האחרונים שראינו בתערוכת הסלולר בברצלונה ויכלול מסך בגודל של 4.7 אינץ' בתצוגת Full HD, מעבד מרובע ליבות מסוג Tegra 4i, מצלמה אחורית של 16MP, ומצלמה קדמית של 5MP עם טכנולוגיית "eye scrolling" שמזהה לאן האישונים שלנו מסתכלים ויודעת להורות למכשיר לפעול בהתאם (כמו זו הקיימת ב-Galaxy S III). כמו כן, המכשיר יהיה דק במעט מה-Droid RAZR MAXX HD.

עוד עולה מהשמועות כי המכשיר יגיע עם הגרסה הבאה של מערכת האנדרואיד שצפוייה להיחשף בכנס המפתחים Google IO הקרוב של גוגל ותקרא, ככל הנראה, Key Lime Pie, וכי ההכרזה על המכשיר צפוייה להתקיים בחודש מאי.

עד היום גוגל בחרה יצרנית אשר תייצר את מכשיר הנקסוס שלה והאחרון מבניהם הוא ה-Nexus 4 מתוצרת LG (לסקירה), אולם הפעם הדברים נשמעים שונים לגמרי.