רק שבועיים עברו מאז קיבל דפדפן Chrome של גוגל (Google) את האפשרות להתאים את ערכת הנושא שלו למצב הכהה במערכות הפעלה כמו Windows ו-MacOS, ועתה עובדת גוגל על אפשרות שתתאים גם את האתרים למצב הזה.

בסוף השבוע פירסם עובד גוגל בקבוצה של מפתחי מנוע ה-Blink שלה כי החברה החלה לעבוד על תמיכה ביכולת לאפשר לאתרים להתאים את צבעיהם לערכת הנושא שבחר המשתמש. עד כה ניסו מספר דפדפנים, כמו זה שבמכשירי סמסונג, לכפות על אתרים היפוך של הצבעים כאשר המשתמש בוחר בערכת נושא כהה, אך התוצאות לא תמיד היו נעימות לעין.

לפני שבועיים הציגה אפל (Apple) תכונה המאפשרת לאתרים לעצב ולהציע בעצמם ערכת נושא בהירה וערכת נושא כהה, בהתאם לבחירת המשתמש בהגדרות מערכת ההפעלה. היכולת הושקה ב-Safari של אפל (Apple) עם גרסה 12.1 של מערכת ההפעלה MacOS, ותיתמך גם בגרסא 67 של Firefox, שמתוכננת לצאת ביום שלישי הבא. עתה, כאמור, החלה גם גוגל לעבוד על שילוב התכונה הזו במנוע הכרום – מה שיביא את התמיכה בה לאינספור הדפדפנים המבוססים על המנוע שלה.

החברה ציינה כי התכונה תיתמך לא רק במחשב, אלא גם במכשירים ניידים שיריצו את Android Q. מי שמשתמש בגרסאות קודמות של מערכת ההפעלה יוכל להפעיל תמיכה במצב כהה באתרים דרך הגדרות הדפדפן עצמו.