לצד אפליקציות השליטה מרחוק הפופולריות כדוגמת TeamViewe, LogMeIn ו-SplashTop הזמינות למכשירים מבוססי אנדרואיד ו- iOS כאחד, נודע השבוע על נכונותה של גוגל להיכנס לתחום ולשחרר אפליקציית שליטה מרחוק משלה, התהווה מתחרה לשאר האפליקציות הקיימות.

האפליקציה, תתפקד למעשה כאפליקציית שליטה מרחוק ותאפשר למשתמשים לשלוט מרחוק על מחשבם האישי באמצעות הטאבלט או הסמארטפון, אך אופן הפעלתה יהיה זהה לשרות ההדפסה בענן הקיים מזה תקופה ממושכת. נציין, כי לגוגל עצמה כבר קיימת הרחבה המאפשרת השתלטות מרחוק (Chrome Remote Desktop), אך אין ספק שעם השתלבותה בתחום, תהפוך גוגל להיות אחת הבולטות.

כמו כל שירות חדש עליו עובדת החברה, גוברות השמועות וכך קרה גם הפעם: בחודש יולי אשתקד גוגל הכריזה על כוונתה להיכנס לתחום השליטה מרחוק בעזרת האפליקציה שתקרא Chromoting, אולם טרם דיווחה על התקדמות ושמרה על שקט תעשייתי עד היום. בחברת גוגל מסרו כי קרוב לוודאי האפליקציה תשוחרר לראשונה לפלטפורמת האנדרואיד תחילה, היות והגרסה למשתמשי ה- iOS צריכה לעבור מספר שינויים וכן התאמה מבחינת הממשק. אולם, מעט מאוד ידוע כרגע כיצד תתפקד האפליקציה: ההשערה הרווחת היא כי משתמשי ה- iOS יוכלו לשלוט על מחשבם האישי דרך אפליקציית נפרדת של דפדפן הכרום עצמה אשר תהיה זמינה להורדה בחינם.

מעניין יהיה לראות כיצד תשתלב האפליקציה בפלטפורמת ה- iOS, שכן אחוז המשתמשים בדפדפן הכרום לפלטפורמת ה- iOS נמוך משמעותית בהשוואה למשתמשי הדפדפן הספארי המובנה של אפל במכשיריה.