גוגל (Google) זכתה השבוע לאישור רשמי מטעם רשות התקשורת האמריקנית (ה-FCC) לפיתוח חיישן מבוסס גלים אלקטרומגנטיים (מעין מכ״ם זעיר), הפועל בתדרים שאינם מותרים בדרך כלל לשימוש עבור מכשירים מסוג זה. לא מדובר, חלילה, בסיכון בריאותי, אלא בחריגה לתחומי תדרים השמורים בדרך כלל לשימושים אחרים. אולם ב-FCC סבורים כי החיישן אותו גוגל מפתחת חשוב מספיק על מנת לאשר לה חריגה זו.

הסיבה לכך הוא מפני שהחיישן המדובר מהווה חלק מפרויקט Soli, עליו הכריזה החברה עוד ב-2015. מדובר בניסיון לפיתוחו של ממשק המיועד למכשירים דיגיטליים, החל במחשבים אישיים ועד לשעונים חכמים, המזהה תנועות ולחיצות באוויר ללא צורך בכפתורים פיזיים. בעת ההכרזה, נשמעו השוואות רבות בין הטכנולוגיה הזו ובין הממשק שנראה בסרט המדע הבדיוני ״דוח מיוחד״ (Minority Report) בכיכובו של טום קרוז. 

הממשק הייחודי אמור להפוך את השליטה במכשירים שונים לטבעית יותר, כמו גם להקל על לקוחות הסובלים מליקויים פיזיים שונים המקשים עליהם להשתמש במקלדת, עכבר או מסך מגע. מעניין לציין, אגב, כי המתנגדת העיקרית לקבלת האישור מה-FCC הייתה דווקא פייסבוק (Facebook), שטענה כי החיישן של גוגל עשוי לייצר הפרעות שיפגעו במכשירים אחרים. בחודש ספטמבר האחרון נציגי שתי החברות נפגשו והגיעו להסכמות, ובעקבותיהם כאמור ניתן אישורה של רשות התקשורת לעריכת הניסוי.