גוגל כבר מזכירה היכן מחנים את המכונית, וגם מתי כדאי לצאת לפגישה כדי להימנע מפקקים, אבל מסתבר כי זה לא מסתיים שם. על פי דיווח של Android Police, השירות החדש שתציג החברה, וכבר בכנס המפתחים הקרוב, יאפשר למשתמש לתקשר עם אנשים, מקומות ואפילו מכשירים אחרים בסביבה הקרובה.

השרות, שזכה לשם Nearby, מאפשר להגדיר פעולות שייצרו קשר לרשת לפי רצון המשתמש, בהתאם למיקום בו הוא נמצא, ולקבל מידע או לבצע משימות מסוימות בהתאם לכך. המידע עדיין מאוד מעורפל, אך ב-Android Police, שהצליחו להשיג צילומי מסך מתוך הגדרות של השירות במערכת האנדרואיד, יודעים לספר כי Nearby יוכל להפעיל בעצמו את המיקרופון, ה-WiFi, הבלוטות' ושירותים אחרים בהתאם לצורך ולהתחבר לחשבון הגוגל פלוס האישי של המשתמש ולשאר שירותי גוגל השונים, כך שהמכשיר יתפקד באופן עצמאי ויוכל לזהות מכשירים ומשתמשים אחרים על ידי סימני זיהוי שונים ולהפוך את המכשיר לחכם הרבה יותר.

הפרטים כאמור עדיין לא ברורים ונראה כי חדירה לפרטיות כאן תהיה דבר שבשגרה, אך נאלץ להמתין לראות האם וכיצד גוגל תממש את השירות החדש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.