חיפוש בטלפון בגוגל

גוגל (Google) עובדת כדי לשפר את חווית החיפוש במובייל. החברה מתכוונת להתחיל בקרוב להציג תוצאות חיפוש שיהיו רלוונטיות לסוג המכשיר שאיתו מבצעים את החיפוש.

לפי הדיווח באתר Search Engine Land, גוגל עובדת על אינדקס חדש המותאם עבור הגולשים דרך דפדפנים בטלפונים ובטאבלטים. אלה יראו תוצאות מעט שונות לעומת אלו שיבצעו חיפוש דומה בגרסה השולחנית של הדפדפנים. התוצאות יתבססו על מילות החיפוש, האם האתר מותאם לגלישה במובייל וכיצד הוא מוצג למשתמש.

אבל זה לא נגמר רק בזה. גוגל מתכוונת להפוך את האינדקס למובייל לראשי. זה אומר שהוא יעודכן בתדירות גבוהה יותר מאשר האינדקס השולחני. מה שדוחף את גוגל לשינוי הזה הוא הצורך של משתמשי המובייל לקבל את המידע העדכני ביותר באופן זמין ונוח לקריאה, ואילו המשתמשים המבצעים חיפוש במחשב, אינם זקוקים לדעתה, לתוצאות האחרונות ביותר.

לא ברור כיצד ההבדלים בין מנועי החיפוש יבואו לידי ביטוי. עם זאת, מומחי חיפוש (SEO) כבר מעלים ספקולציות לגבי התנאים שתדרוש גוגל מבעלי האתרים כדי להיכלל בתוצאות העדכניות עבור משתמשי המובייל. בראשם הוא השימוש בפרוטוקול AMP לטעינה מהירה של העמודים, פרוטוקול מתחרה ל-Facebook Instant Articles שגוגל השיקה בשנה שעברה.

עובד גוגל בשם גארי אילייס אישר את הדברים בכנס השיווק דיגיטלי Pubcon הנערך בימים אלה בלאס-ווגאס, אם כי הוא לא ציין מתי זה יתרחש. לפי הערכות, גוגל תציג את מנוע החיפוש החדש בחודשים הקרובים.