כבר זמן רב שאנו מקבלים שמועות על טאבלט מבית גוגל שאמור לראות אור בקרוב, אך כעת מסתובב ברשת אינפורמציה חדשה לגבי התכניות העתידיות של גוגל. האתר WSJ אישר היום כי גוגל מתכננת למכור טאבלטים מסדרת הנקסוס שלה בחנות מקוונת באינטרנט ישירות לצרכנים.

כמו כן, החברה עצמה לא תייצר את החומרה אלא תשאיר את העבודה הזו לסמסונג או ל-Asus ולאחרונה אף חתמה על הסכם לשותפות עימה ואף היו שמועות כי יושק Nexus Tablet בגודל 7 אינץ' בשיתוף של השניים. הדיווח מוסיף כי בגוגל שוקלים לסבסד את מחירו של הטאבלט הבא שלהם כך שמחירו יעמוד על $200 בלבד, ואם אכן נראה מהלך שכזה מצד החברה תהיה פה תחרות רצינית בינם לבין ה-Kindle Fire של אמזון שראה הצלחה רבה ונמכר גם הוא במחיר זהה.

גוגל אמנם כבר ניסתה בעבר (ב-2010) למכור באופן ישיר את ה-HTC Nexus One ברשת, אך זה לא הלך כמצופה זאת בשל מלחמה שנוצרה בין גוגל ל-3 ספקיות סלולר חזקות בארה"ב ולאחר מספר חודשים נאלצה החברה לסגור את השירות. כעת, לאחר המיתוג החדש של חנות האפליקציות, ה-Google Play  מצפה החברה להגיע לקהל רחב יותר של אנשים ואולי ליצור דרך חנות האפליקציות קשר שיסייע למכירת הטאבלטים.

בינתיים אין תאריך השקה לחנות האינטרנט של גוגל או לטאבלט כלשהו, אך אנו מניחים שנראה זאת קורה כבר השנה, ואלי אף נקבל מידע נוסף בכנס Google I/O שייערך בקרוב.