במהלך אירוע SXSW שמתקיים בימים אלה באוסטין טקסס, התראיין סונדר פיצ’אי, סגן נשיא בכיר האחראי בין היתר על מערכת האנדרואיד והכרום אמר כי החברה תספק בקרוב ערכת פיתוח (SDK) שתאפשר למפתחים לעבוד על מוצרים לבישים. “בתוך כשבועיים אנחנו נשיק את ערכת המפתחים הראשונה לאנדרואיד שיתווה את החזון למפתחים באופן שאנו רואים זאת בשוק”, אמר פיצ’אי.

במילים אחרות, גוגל תשחרר גרסת אנדרואיד ייעודית למחשוב הלביש וצעד זה פותח למעשה את עולם המחשוב הלביש עבור גוגל, דבר שיכול לגרום לתחיפה משמעותית לתחום. עוד הוסיף פיצ’אי כי יהיו כלים למפתחים שיוכלו להתממשק למידע אשר יגיע מחיישנים שיוטמעו בשעונים חכמים, רצועות כושר או אפילו בבגדים.

עוד דיבר פיצ’אי על מחשוב בתוך המכונית, שכזכור רק לפני שבועיים אפל הכריזה על iOS CarPlay זאת לאחר שגוגל הכריזה בתחילת השנה על כניסתה לתחום. בשיחה עם Cnet הוא השווה את המערכת של אפל לזו של מערכת המציעה פעולות בסיסיות כמו מערכת שליטה לרדיו וטלוויזיה במלון המוגבלת רק למכשירי iOS וטען כי הם מפסידים כמחצית מהמשתמשים הפוטנציאלים.

עם ערכת הפיתוח, בגוגל מתכננים להציג בפעם הראשונה את העמדה שלהם בנוגע להתפתחות המוצרים הלבישים בשוק, אולם פיצ’אי כי כרגע גוגל לא מתכננת להכריז על מוצר חדש, עם זאת זה לא אומר שהם לא עובדים על אחד.