גוגל (Google) עומדת להשיק גרסה מעודכנת לאפליקציית החיפוש הרשמית שלה למכשירי האנדרואיד (Android), הכוללת כלי חדש המיועד לעריכה ושיתוף מהירים של צילומי מסך. הכלי נכנס לפעולה מיד עם צילום המסך בעת השימוש באפליקציה, וכולל אפשרויות קלות לעריכה או להבלטת תכנים מסוימים בתמונה.

ניתן, לדוגמא, לחתוך (Crop) את הצילום כך שיוותרו בה רק אותם אלמנטים הרלוונטיים לשיתוף. אפשרות נוספת היא סימון סביב חלקים מסוימים מהתמונה, או כתיבה בכתב יד על גבי הצילום. עם סיום העריכה ניתן לשתף את התוצאה באמצעות אפליקציות מייל או שיחות, וכמובן לשמור אותה בזיכרון המכשיר.

משתמשי אנדרואיד מוזמנים להתרשם מהכלי כבר עתה, לאחר הצטרפות זריזה לקבוצת נסייני הבטא של גוגל בקישור הבא ועדכון האפליקציה. יש לציין כי בינתיים, הכלי החדש פועל אך ורק מתוך אפליקציית החיפוש של גוגל, ואיננו מסייע בזמן שימוש באפליקציות אחרות המותקנות במכשיר.

עם זאת, לא חסרות אפליקציות צד שלישי הכוללות אינטגרציה מעמיקה יותר עם מערכת ההפעלה, ואפילו אפל (Apple) מציעה למשתמשים כלי עריכה בסיסיים בעת צילום תמונות מסך. ייתכן כי גוגל עומדת להציע תמיכה רחבה יותר בעריכת צילומי מסך על בסיס הכלי הנחשף כעת בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, שתצא מאוחר יותר השנה.