בעקבות הביקורת הרבה על אבטחתה הלקויה של מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), ואף מחקר החושף כי חלק מהיצרניות מצהירות על הפצה של עדכוני אבטחה מסוימים אך אינן מקיימות בפועל, הכריזה גוגל (Google) על מדיניות חדשה: החברה תדרוש מיצרניות הטלפונים להקפיד על הפצתם של עדכוני אבטחה חודשיים בעבור כל פרצה מתגלה במערכת ההפעלה.

״כשיש לך מיליארדים של משתמשים מדובר במטרה גדולה, ולכן המערכת הזו ראויה להגנה החזקה ביותר שאפשר לתת״, אמר דיוויד קלידרמכר (David Kleidermacher), המנהל האחראי על אבטחת מערכת ההפעלה אנדרואיד, שדיבר במסגרת כנס Google I/O. לדבריו, הסכמים חדשים עליהם חתמה גוגל מול היצרניות יגרמו לגידול מאסיבי במספר עדכוני האבטחה, ומכאן גם גידול עצום במספר המשתמשים שייהנו מהם.

קלידרמכר לא פירט מול אלו חברות בדיוק חתמה גוגל על הסכמים חדשים הכוללים התחייבות לעדכוני אבטחה, אולם ייתכן שרמז עבה למדי לרשימה זו נמצא בשמות החברות שמכשיריהן זכו לגרסת הבטא של Android P: נוקיה (Nokia), וואן פלוס (OnePlus), אופו (Oppo), סוני (Sony), שיאומי (Xiaomi) ו-Vivo. שיתוף פעולה הדוק יותר עם גוגל בהוצאת גרסאות חדשות של מערכת ההפעלה, יכול להעיד מן הסתם גם על הסכמות לגבי עדכוני אבטחה רצופים.