גם משתמשי ה-iPhone ו-iPad יוכלו ליהנות בקרוב מהמסייעת החכמה של גוגל, Google Assistant. לפי דיווח אחרון, גוגל תשיק את האפליקציה בחנות ה-AppStore כבר בטווח הזמן הקרוב.

לפי המקור של Android Police, בשלב הראשון Google Assistant תהיה זמינה רק למשתמשי אפל (Apple) הגרים בארה"ב ובהמשך בשאר העולם. השקת האפליקציה ב-iOS הוא על פי הערכות, הניסיון של גוגל לעודד מפתחים לשלב את העוזרת גם ביישומי iOS ולא להשאיר את המגרש רק ל-Siri (סירי).

גרסת ה-iOS של Assistant תראה מעט שונה מזו של האנדרואיד ויותר דומה לזו הקיימת באפליקציית Allo גם כן של גוגל. כך ייתכן וגוגל תספק גם אפשרויות של צ'אט-בוט, שיחה וירטואלית שבה ניתן גם להתכתב עם העוזרת. עם זאת, היא תדע לענות לפקודות קוליות בדומה ליכולות המוכרות שלה.

המסייעת החדשה של גוגל נחשבת למתקדמת יותר בהשוואה ל-Google Voice או Google Now, בשל שילוב של טכנולוגיות למידת מכונה (Machine learning). היא יודעת להבין את הקשר השאלה כמו גם משפטים ארוכים ומורכבים. סירי לעומתה אינה עומדת בקצב היכולות של Assistant, אך הערכות כי אפל מתכננת שדרוג גדול בקרוב שיסגור את הפער.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.