בראיון למגזין Wired שנערך לכבוד חגיגות העשור לקיומו של דפדפן האינטרנט הפופולרי כרום (Chrome), התבטאו בכירים בצוות הפיתוח של הדפדפן באופן תקיף למדי כנגד שורת הכתובת – ה-URL – שהיא כיום הדרך הנפוצה לגישה לאתרי אינטרנט. ״אף אחד לא מרוצה מכתובות URL״, הצהירה במהלך הראיון מנהלת הפיתוח של כרום פריסה טבריז (Pasrisa Tabriz). ״הן ממש גרועות״, הוסיפה.

הצוות מוטרד מכתובות URL בשלושה היבטים: ברמה הטכנית, מדובר במערכת מורכבת בעלת פרוטוקולים משונים ומבלבלים. ברמה האסטטית, כתובות URL עשויות להיות צירופים משונים של טקסט חסר משמעות, שאין סיבה לחשוף את המשתמש אליו. וברמת האבטחה, קשה להבדיל בין כתובת URL לגיטימית לכתובת אתר מתחזה, שכל מטרתו היא לאסוף מידע מהמשתמש ואף לגבות ממנו תשלומים במרמה.

אולם הבעיה היא שבעוד שהצוות של כרום מסוגל להגדיר היטב מדוע כתובות האינטרנט המקובלות הן משהו גרוע שצריך להיעלם, הם עדיין לא יודעים (או לא מוכנים לחשוף) איזו מערכת אמורה לדעתם להחליף אותן. ״אני לא יודעת איך זה יראה… אני רק יודעת שמה שנציע [כתחליף למערכת הנוכחית] יהיה שנוי במחלוקת״, הצהירה פריסה. אין ספק כי כל תחליף שאותו תנסה גוגל לקדם למערכת כה וותיקה וסטנדרטית עשוי לעורר מחלוקת, אולם בחברה מקווים כי בסופו של דבר תהיה הרשת מוכנה לאמץ סטנדרט חדש ומוצלח יותר.