גוגל (Google), לפי דיווחים, מפתחת תבנית עבודה לשימוש בידי מפתחי תוכנה עבור פתרונות המבוססים על זיהוי פנים מאובטח, בדומה למה שמציעה תכונת ה-Face ID שהביאה אפל (Apple) לשוק עם iPhone X.

נכון להיום משתמשת אפל במכשיריה החדשים בחיישנים שבודקים את המרחק של המשתמש מהמצלמה (Time of Flight), חיישני אינפרא אדום ועוד אמצעים כדי ליצור לבנות ולזהות את תמונת הפנים של המשתמש לצורך פתיחת ה-iPhone מנעילה, וגוגל רוצה שהתכונה הזו תהיה זמינה לשימוש בטלפונים שיציעו את הגרסה הבאה של אנדרואיד, Q, היישר מהקופסה.

באתר XDA כבר חשפו שהקוד לשימוש בזיהוי פנים אמיתי, תלת ממדי, כבר נמצא בקוד של אנדרואיד Q, כולל כמה וכמה היבטים טכניים.

יש לציין שמדובר בזיהוי פנים באופן מאובטח פי כמה ממה שמוצע כיום במכשירי אנדרואיד שונים המסתמכים למעשה על התמונה המצולמת במצלמה הקדמית בלבד. מדובר, כפי שכבר הוכח יותר מפעם אחת, כשיטה לא באמת אמינה לנעילת מכשיר כך שהוא ייפתח בידי בעליו בלבד, וגוגל רוצה שהטלפונים הבאים של אנדרואיד יציעו יותר – והיא רוצה שהמפתחים יעשו זאת במהירות יחסית ולכן היא מפתחת את הקצוות להטמעה הנדרשת.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.