גוגל השיקה אמש את אחד הפרויקטים המהפכניים בתחום התשלומים ומעוניינת להפוך את הסמארטפון שלנו לאמצעי תשלום נוח וזמין בכל מקום.

ה-Google Wallet או "הארנק הדיגיטלי", מאפשר למשתמש לבצע תשלומים בחנויות (הפיזיות) רק בנגיעה עם המכשיר באמצעי תשלום מיוחד שמותקן בקופה, ולוותר למעשה על השימוש במזומן או בכרטיס אשראי. כל שנותר הוא לאשר את התשלום בהזנת הקוד הסודי והתשלום מאושר במקום ללא צורך בקופאי.

אפליקציית התשלום שבמכשיר תאפשר למשתמש לעקוב אחר הוצאותיו, לנהל את אמצעי התשלום ולבדוק את היסטורית הרכישות. בנוסף, האפליקציה תציע למשתמש, באמצעות שירות Google Offers מבצעים שונים, הצעות והנחות בהתאם למיקומו של המשתמש. בגוגל מביטיחים כי התקשורת בין הסמארטפון למכשיר החיוב מתבצעת בצורה אלחוטית ומאובטחת לחלוטין, וקוד המשתמש שמוזן בעת הרכישה ניתן לשינוי מיידי במקרה של גניבה.

מספר חברות אשראי עבדו במרץ יחד עם גוגל כדי לתמוך בטכנולוגיה החדשה ולכל אחת כרטיס חיוב משלה.  בניהם נמצאים חברות כמו MasterCard PayPass, American Express ExpressPay ו-Visa payWave כאשר חברות אשראי נוספות צפויות להצטרף לשירות בהמשך.

כרגע השירות זמין רק בארה”ב, ודורש את השימוש במכשיר Nexus S 4G שהושק בתחילת השנה ברשת Sprint המגיע עם רכיב ה-NFC בתוכו וכן אפליקצייה ייעודית לביצוע התשלומים. בנוסף, יידרש עדכון מערכת לגרסת אנדרואיד 2.3.7 שכבר הופץ למשתמשים האמריקאים (בלבד) המאפשר את השימוש בטכנולוגיה. צפו בסרטונים בהמשך, וגם את ג'ורג' קוסטנזה מסיינפלד שמדגים מדוע אנחנו זקוקים לשירות של גוגל

קרא עוד:  ועכשיו הפרטים: מה יש בתוך מעבדי ה-Snapdragon החדשים

ject width="560" height="315">

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.