אם יש ברשותכם שירות שיחות הרשת של גוגל, ה-Google Voice אתם בטח תשמחו לשמוע שהשבוע הכריזה גוגל שדרוג לאפליקצייה השימושית לאנדרואיד. העדכון החדש מאפשר כעת לקבל את כל ההודעות הקוליות שמגיעות לתא הקולי (לאחר ששיחה לא נענית והמתקשר משאיר הודעה כזו) בצורה ויזואלית ישירות לתפריט חייגן המכשיר, כך יהיה ניתן להפעיל את ההודעות ישירות משם כשהן מוצגות לצד השיחות הנכנסות, יוצאות ואלו שלא נענו. כמו כן גוגל הוסיפו יכולת להאט את השמעת ההודעות הקוליות (לדוגמה כדי להספיק לכתוב כתובת שמושמעת או מספר טלפון) וגם לזרז את השמעתן, תכונה שימושית כשההודעה ארוכה במיוחד.

גוגל שיפרו את העיצוב והמראה של האפליקציה והתאימו אותה בצורה נהדרת לאנדרואיד בגרסה 4 (ICS). העיצוב מזכיר את ממשק הוונילה המקורי של גוגל (שקיים ב-Galaxy Nexus) ובתמונות שהוצגו ניתן לראות איך ממשק המשתמש החדש עובד. שבראש המסך אנו רואים את אייקון המחיקה, לצידו כפתור ההגדרות, (בצורת שלוש נקודות) מתחתיהם מוצגת תמונת איש הקשר ושמו, ומתחת לזה נמצא כפתור ההשהיה, הגברת/הנמכת הקול, האצה/האטה של הקראת הודעות ופרטי הודעה. (שעה שהתקבלה ותאריך). האפליקציה זמינה רק למכשירים המריצים את אנדרואיד 4 (ICS) שזה אומר שבערך רק 2% יזכו ליהנות מהשדרוג נכון לעכשיו, ןאם ברצונכם להוריד ולהתנסות באפליקציה החדשה עליכם לגשת ל-Google Market Play ולהוריד את העדכון האחרון.

למי שלא מכיר, שירות ה-Google Voice הוא שירות שיחות ברשת (VoIP) שהושק לפני כשלוש שנים כחלק מה-Gmail ומאפשר חיוג ישירות מהמחשב (בדומה לסקייפ, שאף נועד להתחרות בו) ולשלוח הודעות טקסט. השירות מספק מספר טלפון ייחודי המשתלב בסמארטפון של המשתמש כך שלמשתמש מספר טלפון אחד בכל העולם., מתחילת אוגוסט 2011 חלק מהשירות זמין בישראל ומדינות נוספות מחוץ לארה"ב. (מקור)