המשקפיים של גוגל הם ללא ספק אחד הפרוייקטים השאפתניים של הזמן האחרון. הניסיון להוכיח שכבר היום אפשר ליצור חמשוב לביש המאפשר שימוש בטכנולוגיות המוכרות מהסמארטפונים בלי להחזיק אחד כזה ביד הוא לא פשוט, במיוחד כשהוא כופה על עשרות עובדים בחברה להסתובב במקומות ציבוריים עם משקפיים מוזרות המושכות הרבה יותר מדי תשומת לב, ועדיין לא יכול להמחיש למי שלא ניסה אותו בעצמו איך זה עובד.

לצלם וידאו בלי ידיים. מתוך האתר החדש של Google Glass

לאחר חודשים של דרישה ציבורית עזה לדעת איך נראים החיים מבעד ל-Glass, היום סיפקה גוגל תשובה ראשונה לסקרנותנו כאשר העלתה לרשת אתר חדש בו ניתן לצפות בסרטון הממחיש את השימוש היומיומי במשקפיים הממוחשבים. כך, בווידאו אפשר לראות איך נראית התצוגה הזעירה עבור המשתמש – קצת כמו סמל תחנת טלוויזיה בזמן שידור תוכנית. הפעלת המכשיר נעשית באמצעות אמירת המלים "OK, Glass" ופקודות כגון "Take a picture", "Record a Video", "Hang out with…", "Google" ועוד, כאשר כל פקודה נענית בהצגת מענה ויזואלי כלשהוא על המסך הממוקם בפינה הימנית-עליונה של שדה הראייה.

למרות שהווידאו נראה מרשים ביותר וככל הנראה צולם כולו ע"י המשקפיים של עובדי גוגל, חשוב לציין כי לא כולו אותנטי. כך, לדוגמא, הפקודות הקוליות ברוב התרחישים המוצגים בלתי אפשרית, ורק לקראת סוף הווידאו ניתן לראות עובדת מתפעלת את המכשיר באמצעות מחוות מגע על המשטח המכיל את הסוללה והחיישנים של המכשיר.

קרא עוד:  גוגל מציעה גיבוי אוטומטי לטלפון למנויי Google One

מלבד הווידאו ותמונות המחשה, ניתן באתר החדש להזמין יחידות ראשונות של המשקפיים. לא ברור האם הן יחולקו חינם או במחיר יחידות המפתחים – 1,500 דולר, אך גוגל מציינת כי על מנת לקבל יחידה יש להיות תושבי ארה"ב ולשתף בטוויטר או בגוגל+ סטטוס, תמונות או סרטון קצר בו מספר המשתמש מה היה עושה לו היו לו משקפי-גוגל, ולפתוח בתגית #ifihadglass.