אחת התופעות המרגיזות ביותר משתמשי טלפון חכם הם ה"לאגים", אותם עיכובים קטנים, תקיעות אם תרצו, במעבר בין יישומים או בהפעלת יישום מערכת כלשהו והזמן הלוקח לו לעלות, דבר הבולט במיוחד במכשירי אנדרואיד עמוסים לעייפה ועוד יותר בממשק ה-TouchWIZ בדורות הקודמים של מכשירי סמסונג. אולם נראה כי זה לא נעלם מהעין של גוגל וכי לא רק שהיא מודעת לבעיה אלא אף בוחנת אותה בכל השקת גרסה חדשה.

ערב הצגת אנדרואיד 4.1, חשפה גוגל פרוייקט חדש בשם Project Butter. מטרת הפרוייקט הייתה להגביר את מהירות התגובה של מערכת ההפעלה, יחד עם שמירה על חוויה זורמת ונטולת תקיעות. אחד הממצאים מהפרויקט היו שנדרש מהמעבד שבמכשיר להגביר מהירות כשהוא מזהה פעילות על מסך המגע, מה שמאפשר תגובה מהירה של המערכת. וכיצד גוגל משמרת מסורת זו?

סרטון חדש שעלה לרשת מציג רובוט שנבנה על ידי חברה פינית בשם OptoFidelity, בו מעשה שימוש על ידי צוות ה-Chrome OS של גוגל לבחינת מסכי המגע של מכשירים מבוססים Chrome OS ואנדרואיד. הרובוט משמש בעצם כאצבע, ובסרטון מראים כיצד מגיב המכשיר לכל מגע או ריחוף מעל המסך. גוגל מקווה להשתמש בתכונה הזו למניעת בעיות הן בחומרה והן בתכנה, ואנו מקווים לראות את הממצאים באים לידי ביטוי בשטח כבר במכשירי האנדרואיד הקרובים.