לאחר שמועות רבות בחודשים האחרונים, גוגל (Google) משיקה את פרויקט פי (Project Fi), הרשת הוירטואלית שהחלה לפעול בארה”ב. הרשת החדשה תספק שירותי דור רביעי משתי רשתות שונות, יחד עם נקודות WiFi הפרוסות במרכזי הערים, שלדברי גוגל אלו יספקו יחדיו תקשורת נתונים ב-120 ערים ובמהירויות גבוהות.

לשוחח על WiFi

project-fi-app3את שיחות הטלפון, הודעות ה-SMS ושאר התקשורות יתבצעו על בסיס תשתית ה-WiFi, אשר גוגל אישרה ובדקה כמיליון נקודות שכאלה הנחשבות לבעלות איכות קליטה ופריסה טובה, והיא מבטיחה כי היא תמשיך להגדיל את הטווח. היכן שה-WiFi אינו מכסה, לגוגל יש הסכמים עם שניים ממפעילות הסלולר בארה”ב, ככל הנראה T-Mobile ו-Sprint אשר יספקו לה תקשורת LTE בפריסה רחבה עוד יותר. לדבריה, המעבר בין רשת ה-WiFi ל-LTE מתבצע בצורה חלקה ללא הפרעה למשתמש גם כאשר הוא במהלך שיחה או גולש להנאתו ולא מכביד על צריכת הסוללה. היא אף הציגה אפליקציה המאפשרת למשתמש לבדוק את מצב החשבון ולעקוב אחר חבילת הגלישה.

רק לבעלי Nexus 6

לעת עתה, גוגל מגבילה את השירות לבעלי מכשירי ה-Nexus 6 מבית מוטורולה ועבור השירות היא גובה 20 דולר בחודש הכולל שיחות ו-SMS ללא הגבלה, וגלישה ברשת ה-WiFi גם היא ללא הגבלה. לתקשורת נתונים ב-LTE לנפח של 1GB היא גובה עוד 10 דולר בחודש, אך הטריק הנחמד כאן הוא שניתן לצבור את הפרשי הנתונים שלא ניצלנו או לקבל החזר כספי, כך שהחבילה הממוצעת תעמוד על פחות מ-30 דולר למשתמש.

קרא עוד:  פרטים חדשים על Stadia: המשחקים יישמרו לתמיד, יתמוך במשחק משותף ועוד

Project Fi הוא עדיין בגדר פרויקט, לכן הצטרפות לרשת פועלת בשיטת ההזמנות וחבר-מביא-חבר. כפי הנראה כרגע, השירות החדש הוא לא כזה שישנה את חוקי המשחק בשוק הסלולר בארה”ב, אבל כן יכול להניע מפעילות להציע חבילות צרות יותר או על בסיס שימוש בפועל. בקרוב גם אצלנו?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.