לאחר הדלפות רבות בשבועות האחרונים, סוף סוף זה קורה: גוגל (Google) הכריזה לפני שעה קלה על ה-Nexus 9 – הדור הבא בסדרת הטאבלטים של החברה, עם לא מעט הפתעות וחידושים מעניינים.

HTC באור הזרקורים
אחרי Asus ו-Samsung שהיו אחראיות על ייצור הטאבלטים הקודמים, העבירה גוגל השנה את השרביט ללא אחרת מאשר ל-HTC, שתייצר בעבורה את הטאבלט החדש. הוא כעת גדול יותר מהדגם האחרון, ה-Nexus 7 2013 , אשר מגיע בגודל של 8.9 אינץ' ברזולוציית 2048X1536 פיקסלים ביחס של 4:3, וכיאה ל-HTC, הוא מגיע בגוף אלומיניום העשוי כולו מקשה אחת – בדומה למכשירי הדגל שלה המעניק לו מראה יוקרתי וגימור מושלם, בדיוק כפי שהיא יודעת לעשות.

Googne Nexus 9 Keyboardעוברים ל-64 ביט
גולת הכותרת של ה-Nexus 9 טמון דווקא בשבב המכשיר, ה-Tegra K1 המיוצר על ידי Nvidia, המציע את ארכיטקטורת ה-64 ביט, המהווה למעשה את אחד המכשירים הראשונים בסדרת הנקסוסים יחד עם ה-Nexus 6 ותמיכה של מערכת האנדרואיד Lollipop 5.0. ערכת השבבים החדשה נחשבת לחזקה ועוצמתית במיוחד, וכבר הוכיחה את עצמה מספר פעמים במבחני ביצועים שנערכו בעבר. נוסף על כך, תחת מכסה המנוע ניתן למצוא גם מאיץ גרפי עוצמתי במיוחד עם 192 ליבות וזיכרון עבודה (RAM) בנפח של 2 ג'יגה-בייט

ה-Nexus 9 יכלול סוללה בהספק של 6700mAh, אשר תספיק, לדברי החברה, עד לתשע שעות עבודה. חובבי הצילום יוכלו ליהנות ממצלמה באיכות של 8 מגה-פיקסלים אחורית ומצלמת סלפי קדמית באיכות של 1.9 מגה-פיקסל לצד רמקולים סטראופוניים בטכנולוגיית ה-BoomSound של HTC. גם השנה, בדומה לשנים קודמות, יושק המכשיר בצבעי שחור ולבן אך יגיע הפעם בשלושה דגמים שונים: דגם 16 ג'יגה-בייט, 32 ג'יגה-בייט ודגם נוסף של 32 ג'יגה-בייט בתוספת קישוריות LTE.

קרא עוד:  הטלפון/טאבלט המתקפל של מיקרוסופט, Surface Duo, נחשף בשימוש אמיתי

"כיאה ל-HTC, הוא מגיע בגוף אלומיניום העשוי כולו מקשה אחת – בדומה למכשירי הדגל שלה המעניק לו מראה יוקרתי וגימור מושלם, בדיוק כפי שהיא יודעת לעשות"

לדברי גוגל, ניתן לשאת את המכשיר ביד אחת הודות לגודלו הממוצע, אך יחד עם זאת עדיין יספק חוייה מרשימה כאילו מדובר במסך גדול יותר. על מנת לתת דגש לשימוש כמחשב נייד, מציגה החברה גם מקלדת זעירה כעמדת עגינה ומקנה לו שני מצבי שימוש. במצב זה, יוכל המשתמש לעבוד במכשיר ה-Nexus 9 ולהרגיש כאילו הוא משתמש בלפטופ האישי שלו.

ההזמנות המוקדמות לטאבלט ה-Nexus 9 יחלו ב-17 לאוקטובר, כשלפי שעה הוא צפוי לעלות על המדפים ב-29 מדינות ב-3 בנובמבר. באשר למחיר, מחירם של שלושת הדגמים השונים יחלו ב-399 דולרים לדגם הבסיסי של ה-16 ג'יגה-בייט, 479 דולרים לדגם ה-32 ג'יגה-בייט ו-599 דולרים לדגם נוסף של ה-32 ג'יגה-בייט הכולל קישורית LTE שיוצע מאוחר יותר במהלך השנה.

http://www.youtube.com/watch?v=yYHY3MFiq1o