מפות תלת מימד של גוגל

בזמן שהגיימרים חוגגים בתערוכת E3 בלוס-אנג'לס, מתרחשת לה אי שם בסן פרנסיסקו חשיפה לדור הבא של המפות גוגל. החברה הכריזה לראשונה על מפות מלאות בתלת מימד, כך שנוכל להציץ ולהתבונן על הערים ממעוף הציפור ולסייר בין רחובות עם רמת פירוט גבוהה במיוחד. בנוסף לכך, גוגל תשיק אפליקציית מפות "offline" לאנדרואיד בשבועות הקרובים, כך שנוכל להשתמש בשירות המפות גם במקומות חסרי גישה לאינטרנט, וכל מה שנצטרך לעשות זה להוריד את מפות האזור בו אנו נמצאים מראש. יכול להיות עסק כבד, או שלא? בכנס הוצג חלק מלונדון על גבי מפה, קובץ שלטענת גוגל שוקל 2.9MB בלבד.

חיל האוויר של גוגל
ואיך זה יעבוד? מטוסים בשירות גוגל יטוסו מסביב לערים כדי לתפוס צילומים מזווית של 45 מעלות, וכך תוכל גוגל ליצור מודל מדויק כמעט במאה אחוזים של מבנים וערים בשירות המפות שלה. באירוע הציגה החברה את שירות המפות ב-3D לעיר סן פרנסיסקו בלבד, אך הבטיחה שהשירות יגיע לעוד מדינות, אם כי לא מסרה אלו. אם קודם לכן מכוניות של גוגל עקבו אחרינו, אנשי Street View הסתובבו בקרבנו ועכשיו גם מטוסים, לאן נגיע?

גוגל מסרה כי המפות יגיעו גם ל-Google Erth וגם ל-Google Maps עם אפליקציות משופרות למשתמשי האנדרואיד ו-iOS בתוך מספר שבועות. כיום, אפליקציית המפות של גוגל מגיעה כחלק מהמערכת ב-iOS, אך נראה שאפל לא מעוניינת בהמשך מערכת היחסים עם גוגל, שכן על פי השמועות, תיפרד החברה משרותי המפות של Google במכשיריה לטובת אלו שלה עם טכנולוגיות דומות של חברת C3 שרכשה לאחרונה. אם אפל תחליט לחסום בעתיד גם את Google Earth, תוכל גוגל לשגר לאוויר אפליקציית מפות ב-3D שתתחרה בזו של אפל.

קרא עוד:  בקרוב בכרום: שיתוף תכנים בין מכשירים שונים

נוסף להכרזה, הוסיפה גוגל סרטון שמציג את יכולות האפליקציה. אם כך היא באמת תעבוד, צפויה לאפל תחרות קשה ומעניינת.