גוגל (Google) עומדת להוסיף לאפליקציית התרגום שלה חידושי משמעותי במיוחד. לפי רמזים שמצא אתר 9to5Google בגרסה 5.29 של אפליקציית Google Translate לאנדרואיד, ששוחררה לפני מספר ימים, יש אזכורים לשיפורים משמעותיים מאוד בניתוח של טקסט המופיע תמונות.

הראשון הוא זיהוי שפה אוטומטי, שצפוי להקל מאוד על השימוש באפליקציה. עד כה, מרגע הכניסה לממשק התרגום הוויזואלי של טקסט מהמצלמה או מתמונות המאוחסנות על המכשיר, ניתן היה לכל היותר להחליף בין שפת המקור ושפת היעד שנבחרו קודם. כדי להחליף לתרגום משפה אחרת היה צורך לחזור לממשק הטקסט, לבחור את השפה החדשה ואז ללחוץ שוב על לחצן ממשק התרגום הוויזואלי.

שיפור משמעותי נוסף, לפי האתר, הוא תרגום בזמן אמת. מצב זה, שהושק לראשונה על ידי מיקרוסופט (Microsoft) באפליקציית התרגום שלה ל-Windows Phone ביוני 2013, מסוגל לתרגם טקסט המופיע מול מצלמת המכשיר בזמן אמת, ללא צורך לצלם קודם תמונה שלו. עם זאת, נראה כי בגרסה של גוגל לשירות התרגום לא יופיע על גבי הטקסט המקורי, אלא בראש המסך.

למרות שהשיפורים הללו נמצאים כבר בקוד הגרסה הנוכחית של האפליקציה, הם עדיין לא מופעלים, ולא ברור האם או מתי מתכוונת גוגל לאפשר למשתמשים ליהנות מהם.