כמה שזה יישמע מפתיע, אבל רבים עדיין נשארו נאמנים למערכת ה-Windows XP. בין אם זה בעבודה, בלימודים או בבית, ישנו אחוז ניכר של משתמשים במערכת הוותיקה של מיקרוסופט (Microsoft) שהושקה עוד ב-2002.

בגוגל (Google) הודיעו בעבר כי יתמכו במערכת ההפעלה עם דפדפן הכרום (Chrome) עבור משתמשים אלה עד חודש יוני השנה, זאת למרות כי מיקרוסופט כבר החליטה לזנוח את המערכת ולא לעדכן את דפדפן האינטרנט אקספלורר, דבר שיכול להשפיע קשות על האבטחה. כעת, בגוגל משנים את ההחלטה וכי היא תמשיך ותתמוך בדפדפן שלה לבעלי XP: “אנחנו יודעים כי לא לכולם זה קל לעבור למערכת הפעלה חדישה יותר. מיליוני משתמשים עדיין עובדים על מחשבים מבוססי Windows XP בכל יום. בשביל משתמשים אלה אנחנו שומרים על האפשרות להשתמש בדפדפן עדכני ומאובטח עד כמה שניתן במערכת הפעלה שאינה נתמכת.” אמרו בחברה. ואולם זה לא אומר כי החברה תמשיך ותתמוך בהם לעד, וכי נכון לעכשיו היא מאריכה את תוקף ההחלטה בעוד 7 חודשים, כלומר עד סוף השנה הנוכחית.

ההחלטה של גוגל נכונה מאוד למשתמשים ברחבי העולם ובעיקר לאלו מהמזרח, אשר לפי הערכות כ-30 אחוז מכלל המחשבים עדיין רצים על מערכת ה-Windows XP. לשמחתם של מיקרוסופט הנתון הזה הולך וקטן כל שנה, אם כי Windows 7 עדיין שולטת בכ-50 אחוז ממהשוק לעומת Windows 8/8.1 הממוקמות במקום השלישי והרביעי הרחק מאחור.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.