גוגל (Google) הודיעה אתמול כי היא מטמיעה באפליקציית החיפוש שלה, את האפשרות להציג תכנים ישירות מתוך אפליקציות, ולא רק תכני רשת כפי שהיה נהוג עד כה. הצעד הזה אמור לגרום למשתמשים לחזור ל"אפליקציית האם" של גוגל במקום להשתמש באפליקציות ספציפיות. כך למשל, אם תרצו לחפש כעת מלון זול לקראת הטיול הקרוב, לא תצטרכו לבצע חיפוש באפליקציית HotelTonight, שכן חיפוש באפליקצית גוגל יציג תוצאות גם משם.

גוגל ביצעה מיפוי תכנים באפליקציות במהלך השנתיים האחרונות, והאינדקס שלה כולל היום מעל ל-100 מיליארד לינקים עמוקים לתכנים כאלה. למרות זאת, עד כה אפליקציית החיפוש ידעה להציג אך ורק תכני רשת, אך החל מהיום, תוצאות החיפוש יכללו קישורים גם מאפליקציות-בלבד. החדשות המעניינות יותר שאתם, כמשתמשים, לא תצטרכו להתקין את האפליקציות הנ"ל כדי לקבל גישה למידע.

כאשר נלחץ על קישור למידע המופיע באפליקציה בלבד, ובמידה והאפליקציה אינה מותקנת על המכשיר שלכם, גוגל תבצע "הזרמה" (streaming) של המידע מאפליקציה ישירות אל מסך המכשיר, ותאפשר לכם להשתמש בה באופן זמני ללא התקנה.

בשלב זה גוגל התחילה לעבוד עם מספר מצומצם של שותפים כדי לבחון את הפיצ'ר החדש: HotelTonight, Chimani, Daily Horoscope ו-MTA Subway Map. בחברה מבטיחים לשתף אפליקציות נוספות בעתיד, ומזמינים את המשתמשים להמשיך לעקוב אחרי התפתחויות בחודשים הקרובים.