גוגל (Google) תחל בקרוב בניסוי חדש, בעל השלכות מהפכניות ואף קריטיות כלפי מפתחי האפליקציות. האפליקציות המקודמות דרך פליי סטור (Play Store), החנות הדיגיטלית הרשמית של גוגל לאפליקציות אנדרואיד, יזכו לדירוג גבוה יותר ככל שיפגינו יציבות ואמינות בעת שהן רצות על מכשירי המשתמשים. אפליקציות בעייתיות, לעומת זאת, יסבלו מדירוג גרוע – שיגרום להן להופיע במיקום נמוך יותר בתוצאות החיפוש.

כבר היום אוספת גוגל מידע אנונימי על אמינות האפליקציות, סופרת את כמות הפעמים שכל אפליקציה קורסת, ומציגה חלק מהמספרים הללו למפתחים על מנת לסייע להם לתקן את התקלות. בנוסף לכלים הקיימים, מתכוונת החברה להיעזר הן במערכות אינטליגנציה מלאכותית והן בבוחנים אנושיים, שיבדקו באופן פרטני את האפליקציות ויכלו לדווח על תקלות. אלגוריתם הדירוג החדש, שייקח בחשבון כאמור את אמינות האפליקציה, יוצג בשבועות הקרובים למספר מוגבל של משתמשים, אולם מטרתה של גוגל היא להרחיב את פעילותו עד אשר ישמש למעשה את כל האפליקציות בחנות האנדרואיד.

נכון לעכשיו, כוונתה של גוגל היא עדיין לבצע את רוב הבדיקות באופן רטרואקטיבי – כלומר לאפשר למפתחים להעלות אפליקציות לחנות באופן חופשי יחסית ולהתערב לאחר מכן במידת הצורך. זאת בניגוד למתחרה אפל (Apple), שבוחנת כל אפליקציית לפני העלתה ועשויה לפסול אפליקציות מסוימות מראש, הן בשל תקלות טכניות המתגלות בזמן הבדיקה והן בשל תוכנן.