האינטרנט של הדברים (IoT) הוא ללא ספק התחום החם ביותר בתקופה האחרונה. אינטל משקיעה רבות בפיתוחי חומרה רבים, אפל השיקה את ה-HomeKit, סמסונג מנסה את מזלה עם Tizen, מיקרוסופט תשיק בקרוב גרסה צרה למערכת הפעלה חלונות 10 וגם גוגל מסתבר הולכת להיכנס לתחום בכל הכח.

תחת שם הקוד “Brillo”, גוגל תשיק מערכת הפעלה ייעודית למכשירי האינטרנט של הדברים (Internet of things), שזו תוכל לפעול על כל מוצר המתחבר לרשת – החל ממקררים, מוצרים לבישים, טלוויזיות, מוצרים לבנים, בית חכם ועוד, ולאפשר תפעול שוטף של המכשיר באופן מרכזי וקל הן למשתמשים והן למפתחים.

לפי הדיווח, המערכת ההפעלה מפותחת בימים אלה על ידי צוות האנדרואיד בגוגל, כך שיש סיכוי לא קטן כי מדובר בגרסת אנדרואיד צרה וקלה, ויתרה מכך, היא תוכל לתמוך באופן מלא במכשירי האנדרואיד השונים. המערכת תדרוש חומרה בסיסית כדי להריץ אותה. כך למשל היא תזדקק רק ל-32 מגה-בייט של RAM, זאת בהשוואה 512 מגה-בייט הנדרשים כדי להריץ את מערכת האנדרואיד המודרנית. גם בצד האחסון לא נדרש יותר מ-512 מגה-בייט של מקום פנוי.

שוק בקפיצה משמעותית

לפי דוח האנליזה של גרטנר, עד סוף השנה יהיו בשימוש כ-5 מיליארד מכשירים המחוברים בדרך כזו או אחרת לרשת וכי ב-2020 המספר יקפוץ לכדי 20 מיליארד מכשירים. לפי הדוח, שוק הרכב ייקח חלק משמעותי בשוק כשלאחרי כן מוצרי תעשייה ואף ממשלות שאלו יטמיעו מוצרים חכמים כמו תאורת רחוב, מצלמות ועוד.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על המערכת על שבב החדשה Exynos 9825 לפני ההכרזה על Note 10

נכון להיום, אין סטנדרט אחיד כך שכל חברה מפתחת ועושה בהתאם לתקנים שלה, כך שמכשירים מיצרן אחד לא יכולים “לדבר” עם מכשרים של יצרן אחר. לכן, התקווה כי בזכות החברות הגדולות השוק יתבסס על תקנים אחידים והמוצרים יהפכו לנוחים יותר לשימוש.

התמונה באדיבות Shutterstock