תאמרו יפה שלום: גוגל (Google) מתכוונת להסיר את המשגר (לאונצ'ר) Google Now מחנות האפליקציות Google Play בתקופת הזמן הקרובה. את מקומו יתפוס Pixel Launcher שהושק בשנה שעברה.

לפי הודעה שהעבירה גוגל לשותפיה, החברה תפסיק לתמוך ב-Google Now Launcher והצגת כרטיסיות ומידע מיישומי צד שלישי ותאסור את שילובו במערכת ההפעלה. במקומו היא מציעה לשותפים להשתמש ב-SearchLauncher המשולב בגרסת הקוד הפתוח של האנדרואיד (AOSP) ובחודש הבא צפויה גוגל להסירו כליל מחנות האפליקציות, אולם מועד זה אינו סופי.

אפליקצייה Google Now Launcher רשמה למעלה מ-50 מיליון הורדות מאז שהושקה ב-2014 והיא נחשבת לפופולרית במיוחד, שכן רבים משתמשים בה כתחליף למשגר המובנה שלהם במערכת. הבעיה היותר גדולה היא כי אפליקציית Pixel Launcher אינה זמינה לכל משתמשי האנדרואיד ולא ברור האם גוגל תשחרר אותה לכולם.

מי שייהנה מהצעד הן האפליקציות האלטרנטיבות עם מגוון ענק הזמין להורדה בחנות (כמו Nova Launcher המספקת מראה דומה מאוד למכשירי גוגל). אחרים שיתעקשו להישאר עם Google Now יכולים לשמור לעצמם בצד את קובץ ה-APK על כל מקרה שלא יהיה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.