כאשר הקימה את את הרשת החברתית בשנת 2011 כך שתהווה מעין מתחרה לרשת החברתית פייסבוק ומקום מרכזי לכל שירותי הרשת שלה, גוגל בוודאי לא ציפתה ליום הזה: דיווחים עקשניים טוענים כי גוגל עתידה להשבית את שרותיה של הרשת החברתית גוגל פלוס או לכל הפחות לבטל את האינטגרציה והתלות עם מערכת ההפעלה שברשותה.

כיום, מהווה שרות הגוגל פלוס חלק בלתי נפרד מכל חשבון גוגל, בין אם המשתמשים מעוניינים בכך או לאו. משמעות הדבר, היא שלמעשה גוגל כבר תוותר על התחרויות מול פיייסבוק ורשתות חברתיות נוספות, אלא תמקד את גוגל פלוס כמוצר נלווה בלבד ולא כתלותי כפי שהוא היום. דיווח זה מגיע לאחר עזיבתו המפתיעה של מקים הרשת החברתית גוגל פלוס, ויק גונדוטרה, (Vic Gundotra) לאחר תקופה ממושכת של כשמונה שנים.

1000 עובדי גוגל פלוס יועברו ככל הנראה לחטיבות אחרות בתוך בחברה על מנת לקדם מוצרים ושרותים נוספים והחטיבה תקוצץ ותקטן באופן משמעותי. פרט נוסף שנאמר הוא כי ייתכן והחברה תמקד את מאמציה בשרות ה-Hangouts כך שתרחיב את אחיזתה בפלטפורמת האנדרואיד. לפני שעה, טרם התקבלה תגובה רשמית מהחברה בנושא, אך בכיר בגוגל מכחיש כי יהיו שינויים: "יש לנו צוות נהדר שימשיך במאמציו לקדם את שרותיו המצויינים של  גוגל וימשיך להפיק מוצרים נפלאים עבור לקוחות החברה" באופן קצת תמוה, גם מנכ"ל גוגל לארי פייג' מסר בהודעה הרשמית לאחר התפטרותו של גונדוטרה, כי "החברה תמשיך במאמציה לבנות חוויות משתמש חדשות עבור אוהדי גוגל ההולכים וגדלים"

למרות הכחשתה הנמרצת של גוגל, הגיוני לשער מדוע גוגל בוחרת לוותר על שירותיה של הרשת החברתית גוגל פלוס: מאז הקמתה בשנת 2011, ספגה הרשת החברתית לא מעט ביקורות מצד המשתמשים וייתכן כי שילובה עם YouTube נחל כישלון חרוץ. כך או כך, נראה כי בחברה הבינו שהקרב המתמשך נגד הענקית פייסבוק לא הניב את התוצאות הצפויות ואילו גוגל פלוס לא זכתה לקבל את האהדה הרבה לה ציפו.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.