גוגל (Google), כך לפי האתר 9to5Google, מתכוונת להסיר ממדף האפליקציות שלה את Hangouts, יישום השיחות המיידיות הוותיק של החברה. לפי הדיווח מדובר ב-Hangout Classic, המוצר הצרכני של החברה וזה אמור לקרות במהלך 2020. גוגל השיקה במהלך 2017 גרסאות של Hangouts המיועדות לשוק הארגוני, Hangouts Chat ו-Hangouts Meet, ואלו אמורות להישאר על כנן.

למעשה, השמועות על מותו הקרוב של Hangouts, לפחות בגרסה הצרכנית שלו, כבר מסתובבות לא מעט זמן ורק התחזקו לאחר שגוגל משכה אותה מרשימת האפליקציות המחויבות להתקנה במכשירי אנדרואיד (Android), ושילבה במקומה את אפליקציית שיחות הווידאו Duo. כל מי שרוכש כיום טלפון אנדרואיד צריך להוריד את Hangouts באופן יזום מ-Google Play כדי להשתמש בה.

מנהל המוצר, סקוט ג'ונסון – באמצעות טוויטר – הכחיש בתחילה באופן גורף את הכוונה לסגור את Hangouts ב-2020. אבל, בסופו של דבר, הוא הודה כי בסופו של תהליך Hangouts Classic תיסגר מתישהו כשהמשתמשים כיום ישודרגו לאחת משתי הגרסאות הארגוניות.

בנוסף אסור לשכוח שהגרסה המעודכנת של אפליקציית המסרונים, Messages, כבר מכילה רבות מהתכונות שמציעה למעשה Hangouts, וגם מציעה ובעיצוב מודרני יותר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.