מחר תחגוג גוגל (Google) את ההכרזה הרשמית על שני מכשירי ה-Pixel 2 החדשים שלה, ויום לפני מעלה המדליף הסדרתי איוון בלאס תמונות נקיות מאוד של ה-Pixel 2 XL שמציגות את החלק הקדמי של המכשיר בדיוק כפי שהוא יושק מחר. התמונות הללו גם חושפות חלק משינויי התוכנה שצפויים המכשירים להציג, ולא רק בגלל שהם יגיעו, כמובן, כבר עם אנדרואיד 8.

מה שבולט בתמונות הללו הוא ללא ספק השינוי בדף הבית הראשי של המכשיר, והדבר הראשון שתופס את העין הוא התזוזה של שדה החיפוש של גוגל שהיה ממוקם באופן מסורתי, כברירת מחדל, בחלק העליון של העמוד. כעת הוא ממוקם בין כפתורי הניווט הווירטואליים לבין הצלמיות של האפליקציות הראשיות, אלה שמופיעות למטה בכל דף, מתחת למתג הקטן שמשיכתו מעלה פותחת את מגירת האפליקציות.

אפשר כמובן להתווכח לגבי המיקום החדש בין שתי שורות צלמיות/כפתורים שמרבים ללחוץ עליהן באופן יחסי: מצד אחד הוא נגיש יותר, מצד שני, כמה טעויות לחיצה צפויות?

בחלק העליון של המסך, שהתפנה משדה החיפוש, יופיעו לפני התמונה הודעות מלוח הזמנים של גוגל, כולל תזכיר לגבי מזג אוויר. מהתמונה לא ניתן כמובן ללמוד מה יופיע במקרה בו לא תהיה פגישה קרובה, וכן לא ניתן לדעת האם גוגל תאפשר לשנות את המיקום של שדה החיפוש, וכן האם ניתן יהיה למחוק/לשנות/להזיז את יישומון הפגישות.

כל התשובות, בכל מקרה, כנראה כבר מחר.