דפדפן כרום

גוגל (Google) פרסמה היום (ד') בבלוג שלה פוסט בו היא מתייחסת לתלונות על בעיות הפרטיות בגרסה 69 של דפדפן הכרום (Chrome) והודיעה כי היא לא תכריח את המשתמשים להתחבר עם החשבון האישי: "שמענו ואנחנו ומעריכים את המשוב שלכם. אנחנו הולכים לבצע כמה עדכונים במהדורה הבאה של כרום כדי להציע שליטה טובה יותר על חווית המשתמש", כך נכתב בין היתר בבלוג החברה.

הדברים הללו באים לאחר שהתגלה כי בגרסה החדשה, הדפדפן מבצע סנכרון אוטומטי של חשבון הגוגל האישי בעת התחברות לאחד מהשירותים של החברה, דבר שגרם לחשש רב בקרב המשתמשים. בגוגל מציינים כי הממשק החדש יציג למשתמש את השירותים המסנכרנים לענן בדפדפן כמו סיסמאות, כרטיסי אשראי, כתובות והיסטוריית גלישה.

עוד ציינה גוגל כי היא תשנה את אופן מחיקת קבצי ה-cookie (עוגיות) המאפשרים גישה מהירה יותר לאתרים שונים. כעת, גם לאחר מחיקה של הקבצים, מקשר כרום את הקבצים לחשבון הגוגל של המשתמש. החל מהגרסה הבאה מציינים בחברה כי ה-cookies יימחקו לחלוטין.

עד לפני גרסה 69, הייתה זו בחירת המשתמש אם להתחבר לחשבון הגוגל בדפדפן, אך כאמור בגרסה החדשה, הכוללת גם עיצוב חדש, הדבר מתבצע באופן אוטומטי גם אם המשתמש נכנס לכל אחד משירותי החברה. "במהלך השנים קיבלנו משוב ממשתמשים על מכשירים משותפים שהם היו מבולבלים לגבי מצב הכניסה לכרום. אנו סבורים ששינויים אלה בממשק המשתמש מסייעים למנוע ממשתמשים לבצע חיפוש בשוגג או לנווט לאתרי אינטרנט שניתן לשמור בחשבון מסונכרן של משתמש אחר."