גוגל (Google) מאפשרת כבר כיום לכל מי שמשתמש בשירותים שלה להגדיר לבד האם הוא מוכן שנתוני הפעילות שלו ברשת, כמו גם רישומים על גבי המקומות בהם ביקר, יישמרו בשרתי החברה או לא. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לדף הפעילויות תחת חשבון המשתמש ולהזיז את המתג לצד הפעילויות המתאימות שרוצים להפסיק את המעקב אחריהן.

בנוסף ניתן להיכנס על ידי לחיצה על 'ניהול היסטוריה' בתיבה המתאימה כדי לבחון באופן מדוקדק את הנתונים שנשמרו, אם בפעילות ואם במיקומים, למחוק אירועים באופן ידני, למחוק את כל היסטוריית המיקומים בבת אחת, ובהיבט של הפעילות, לבצע מחיקה לפי תאריכים מסוימים.

בקרוב ניתן יהיה לקבוע, מספרת גוגל, שהפעילות והמיקומים יימחקו באופן אוטומטי. להגדרות תתווסף אפשרות חדשה שתאפשר לבחור מחיקה אוטומטית של הנתונים לאחר 3 או 18 חודשים. המחיקה תתבצע באופן שוטף, באופן יום יומי, והיא תבוא כתוספת להגדרות הנוכחיות ולא במקומן.

גוגל עוד לא הודיעה מתי כל המשתמשים יזכו לראות את ההגדרות החדשות הללו בחשבון הגוגל הפרטי שלהם, אך זה יקרה בטווח של מספר שבועות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.