גוגל (Google) תוסיף בקרוב. יכולת חדשה למשתמשים במכשירים סלולריים, ולאו דווקא אלו שמבוססים על מערכת ההפעלה שלה – כפתור 'קנה בגוגל'. כפתור זה יופיע לצד תוצאות חיפוש של מוצרים מסוימים השייכים לחברות שירכשו קישורים ממומנים במנוע החיפוש. משמעות הדבר היא שאם תחפשו מוצר מסוים במנוע החיפוש של גוגל, תקבלו אפשרות לרכוש אותו ישירות מדף מוצר ייעודי בחנות של גוגל, והחברה תנהל את האינטרקציה מול הספק: פרטים כמו כתובת מגורים וכתובת דואר אלקטרוני יועברו על ידי גוגל לספק – אבל פרטי התשלום יישארו אצלה.

ההערכה היא כי צעד זה הוא למעשה חלק מתוכנית גדולה יותר של גוגל להתחרות באמזון (Amazon) ובאיביי (eBay) כאתרי קניות ברשת, אך בשלב הראשון דווקא נראה כי מי שחושש מהפיצ'ר הוא דווקא אותם ספקים שמופיעים בתוצאות החיפוש הממומנות של גוגל, שכן כעת עושה רושם שלמשתמשים לא תהיה סיבה ללחוץ על האתר שלהם, אם הם יכולים לרכוש את המוצר ישירות.

היכולת החדשה תופיע בקרוב בתוך גבולות ארצות הברית בלבד, וכאמור רק בגלישה סלולרית, אם כי רבים מעריכים שייקח זמן להרגיל אליו משתמשים שעדיין יעדיפו להשתמש באפליקציות ייעודיות כמו אמזון או איביי מאשר לרכוש ישירות מדפדפן של תוצאות חיפוש.