אימות דו-שלבי נחשב כלי יעיל מאוד להגנה על חשבונות מקוונים אך לעתים הוא יכול קצת לתסכל שכן הוא מחייב את המשתמש להמתין להודעה, ולהקליד את תוכנה באופן ידני. בעקבות כך החלו בגוגל (Google) לבחון פתרון שמאפשר להזין את הקוד ממסרונים ישירות אל האפליקציה שזקוקה לקוד.

הדיווח על היכולת החדשה, למכשירי אנדרואיד, הופיע בפורום המפתחים באתר XDA. לפי הדיווח בודקי בטה של Google Play Services, שקיבלו את העדכון לגרסה 18.7.13, הבחינו כי נוספה אפשרות חדשה, Verification Code Autofill (מילוי אוטומטי של קוד אימות) שכאמור מייתרת את הצורך להזין את קוד האימות במתקבל באמצעות העתקה והדבקה או כתיבה ידנית.

ראוי לציין כי בגוגל הטמיעו לא מעט פתרונות בכדי להפוך את השימוש באימות דו-שלבי לפשוט ושקוף למשתמש. באנדרואיד כבר קיים API המאפשר למפתחים של אפליקציות להטמיע אימות אוטומטי, אך על פי מספר מפתחים מדובר בתהליך מסורבל ולכן לא זכה לאימוץ.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.