לאחר ששיפרה את אפליקציית ניהול האחסון החדש שלה Files GO, התפנתה גוגל לעוד עדכון שמטרתו לעזור למשתמשי המכשירים מבוססי אנדרואיד לנהל טוב יותר את זיכרון האחסון המובנה.  האתר 9to5Google חשף כי גוגל מנסה כעת שינוי באפליקציית החנות שלה, Google Play, שיוביל להצגת הודעה בולטת ברגע שהיא תזהה בעיה בכמות הזיכרון הפנויה במכשיר, וההודעה תופיע באופן פרואקטיבי יותר.

נכון לעכשיו הודעה על בעיה במקום מופיעה רק בזמן שמנסים להתקין אפליקציה גדולה, כשלא ניתן להתקין מכיוון שלא נותר מקום פנוי בזיכורן האחסון. האפליקציה של Google Play אמנם יודעת לזהות את מצב הזיכרון במכשיר, אך כאמור מודיעה רק כשהבעיה ממש צצה.

במכשירים שמשתתפים בניסוי מופיע כעת שדה חדש בעמוד תחת הכותרת 'עדכונים' שמופיע כשלוחצים על האפשרות 'האפליקציות והמשחקים שלי' בתפריט של האפליקציה. השדה מופיע מעל השדות שמציגים את מצב האבטחה של החנות וכן את מספר העדכונים שזמינים לאפליקציות המותקנות במכשיר, אם בכלל.

ההודעה פשוטה – "המקום עומד להיגמר. בכדי לשחרר מקום פנוי במכשיר שלכם, הסירו אפליקציות שאתם לא זקוקים להן". לחיצה על Free up Space פותחת את רשימת האפליקציות המוכרת כשהיא מסודרת לפי כמות השימוש באפליקציות. בנוסף יש המלצה לבדוק אם אפשר למחוק קבצי מדיה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.