גוגל (Google) תשיק את מכשיר ה'טנגו' הראשון שלה לקהל המפתחים והציבור הרחב כבר בחודש הבא, כך אישר קלי בבור (Clay Bavor) מצוות הפרויקט בגוגל. המכשיר יושק בחודש נובמבר הקרוב, זאת לאחר דחייה של כחודשיים מהמועד המקורי.

כזכור, Lenovo Phab 2 Pro הוא המכשיר הראשון  של Google Tango, המשלב מספר מצלמות וטכנולוגיה ייחודית המאפשרת לסרוק באמצעותו  חדרים ואזורים שלמים וכך ליצור מיפוי תלת מימד של הסביבה לצורך ניווט בתוך מבנים. הוא מאפשר סריקת הסביבה באופן עצמאי, ללא צורך בציוד יקר שאינו בר השגה ובקלות יחסית.

מדובר במכשיר גדול מימדים, עם מסך 6.4 אינץ', אך מה שמייחד אותו הוא העובדה כי הוא משלב לא פחות מארבע מצלמות – מקדימה מצלמת סלפי ברזולוציה של 8 מגה פיקסל ומאחור מצלמה ראשית 16 מגה פיקסל, מצלמת נוספת למדידת עומק וחיישן צילום למדידת תנועה.

Phab2 Pro הינו מכשיר מאסיבי למדי, עם מסך בגודל ברזולוציה 2560×1440 פיקסלים ( QHD), כאשר הוא יפעל בעזרת שבב Snapdragon 652 מתומן ליבות של קוואלקום (Qualcomm) בשילוב 4 ג'יגה בייט של זיכרון עבודה (RAM) וסוללה בהספק 4,500 מיליאמפר/שעה. כל זה בתוך גוף מתכתי וכנראה גם כבד במיוחד.

מחירו המשוער יעמוד על 499 דולר ויימכר ישירות דרך חנות Google Play Store.