גוגל (Google) עצרה את העבודה על גרסאות חדשות של דפדפן ה-Chrome (כרום) הפופולארי שלה, כך לפי הודעה שפרסמה החברה אתמול.

"בשל התאמת לוחות זמני העבודה בזמן זה, אנו משהים שחרורים קרובים של Chrome ו-ChromeOS", נכתב בהודעה. "המטרות העיקריות שלנו הן להבטיח שימשיכו להיות יציבים, בטוחים ולעבוד באופן אמין לכל מי שתלוי בהם. נמשיך לתעדף כל עדכון שנוגע לאבטחה, שייכלל ב-Chrome 80".

ההודעה הגיעה כיממה שלמה לאחר המועד המתוכנן לשחרור גרסה 81, שאמורה היתה לצאת ביום שלישי. הודעות על ההשקה עלו באותו יום בערוצים החברתיים של גוגל, אך הגרסה החדשה לא הגיעה. לאחר שעיתונאי מאתר ZDNet פנה לחברה לשאול מה קורה, הוסרו הציוצים ופורסמה ההודעה.

ההודעה של גוגל לא לחלוטין ברורה: אמנם, בשבוע שעבר שלחה החברה את כל עובדיה באמריקה הביתה, אך לא לחל"ת, אלא לעבודה מהבית. לא ברור מדוע הם אינם יכולים להמשיך לעבוד על הדפדפן כרגיל במצב זה.

הסבר אפשרי, שרמז לו ניתן למצוא בניסוח ההודעה, הוא שכרגע מיליונים ברחבי העולם, שבדומה למהנדסי גוגל עובדים מהבית, עושים זאת דרך כרום – אם בחיבור לשרתי החברות בהן הם עובדים ואם סתם דרך הדפדפן המותקן במחשב האישי שלהם (כמו רוב הכתבים באתר זה). כל תקלה קטנה שתתגלה בגרסה חדשה שתצא עתה, שבימים כתיקונם מאותרת ומתוקנת עוד לפני שמשתמשים ארגוניים עדכנו את הדפדפנים בעמדות העבודה של עובדיהן, תגיע עתה ישר לאלה העובדים מהבית ועלולה לקטוע לחלוטין את יכולתם לעבוד.