פרויקט המיפוי החדשני של גוגל (Google), ה-Project Tango יוצא לראשונה מחוץ לגבולות ארה”ב ומושק ב-12 מדינות נוספות.

הטאבלט והאביזרים שנמכרו בחנות גוגל החל מחודש מאי האחרון, מגיעים למדינות אירופה ובניהן צרפת, איטליה, דנמרק, אירלנד, שוודיה, שווייץ, אנגליה ועוד, וכן גם לקנדה ודרום קוריאה. כל אחד מתושבי המדינה יוכל להיכנס לחנות ה-Google Play ולרכוש את הטאבלט והאביזרים השונים, אולם סביר כי מי שיקפוץ על המציאה אלו מפתחי התוכנה והמוצרים שמעוניינים ליצר פתרונות באמצעותו.

כזכור, Project Tango משתמש במצלמות, חיישנים וטכנולוגיות נוספות כדי ליצור מיפוי תלת מימד של החדר או המקום שמעוניינים למפות. הטכנולוגיה מאפשרת למפתחים ליצור אפליקציות אינטראקטיביות כמו מציאות מועשרת ויכולות חיזוי רבות. רשות החלל האמריקנית נאס”א (NASA) אף משתמשת בטאבלט כדי לסייע לרובוטים שלה לנווט בחלל.

הטאבלט מצויד בחומרה חזקה, המבוסס על ה-Tegra K1 של Nvidia , זיכרון עבודה (RAM) בגודל של 4GB ואחסון של 128GB. מעבר לכל זה, המסך מגיע ברזולוציה של 1080p, חיבורי HDMI ו-USB3.0 כאשר הוא רץ על מערכת האנדרואיד. מערכת מצלמות ייחודית בגבו מספקת את מגוון היכולות עבור Project Tango וזה כולל גם חיישן עומק וחיישן תנועה.

גוגל סיפקה כ-3,000 יחידות של הטאבלט למפתחים שפיתחו עשרות אפליקציות. עד היום מערכת ההפעלה עודכנה מספר פעמים ונוספו לה יכולות חדשות וכלי פיתוח רבים.

הטאבלט נמכר בחנות ה-Google Play במחיר של 512 דולר, כך שמחירו בחנויות השונות צריך להיות בהתאם.