על-מנת להפוך את חווית השימוש בחנות באנדרואיד למוגנת יותר, גוגל (Google) מיישת מודל של בחינה ידנית של יישומים וגם הצגת ברורה של הגבלת הגיל בעמוד היישום.

מתחילה לסנן אפליקציות
בניגוד לעמדה של החברה בעבר, גוגל החלה להפעיל צוות הבוחן יישומים שהוגשו לחנות הפליי סטור (Google Play Store) באופן ידני, בעבר שגוגל רק החלה להפעיל את חנות היישומים היא התגאתה בפתיחות שלה ובאפשרות שכל מפתח יכול להעלות כל יישום לחנות, כל עוד זה עמוד בתנאי השימוש. בהמשך לאחר שחנות היישומים החלה לסבול ממוניטין של "מערב פרוע" בעקבות מספר היישומים הפוגעניים, מתחזים, מיועדים למבוגרים בלבד או כאלה המכילים קוד זדוני, הקשיחה גוגל את תנאי הסף ואף הטמיעה מערכת 'שומר סף' לסינון אוטומטי של היישומים המכילים קוד זדוני מוכר. חרף המאמצים של החברה חנות היישומים שלה המשיכה לעלות לכותרות באופן שלילי וזו עדיין נחשבת לפרוצה בהשוואה לחנות שמפעילה אפל. על-מנת לטפל בסוגייה החברה הכריזה בבלוג המפתחים הרשמי של אנדרואיד על שינוי גישה ומעתה, בדומה לאפל תבחן החברה יישומים שמועלים לחנות באופן ידני. בצעד משמח החברה עתה תגביר את השקיפות ומפתחים יוכלו לעקוב אחר תהליך האישור ואף לקבל מידע מפורט יותר, אם וכאשר היישום יידחה.

למעשה בבלוג מצויין כי תהליך הסינון הידני נמצא בשימוש מזה מספר חודשים, זאת על-מנת להוכיח למפתחים שזמן אישור היישומים לא הורע ועל-פי הפרסומים בבלוג מצויין כי תהליך האישור אורך מספר שעות, זאת בניגוד להליך האישור בחנות של אפל שלקוח במקרה הטוב מספר ימים ובמקרה הרע מספר שבועות. כמו-כן,על-מנת להפוך את החנות לידידותית יותר עבור המשתמשים תוצג מעתה הגבלת הגיל באופן בולט בעמוד ביישום, בחברה יעשו שימוש באותם מערכות הגבלת מקומיות – מערכת הדירוג PEGI באירופה או ESRB בצפון אמריקה וכו'. באזורים בהם אין מערכת הגבלה מקומית ומסכמת גוגל תציג דירוג גילאי פשוט. החברה מפצירה במפתחים למלא שאלון בנוגע ליישום אשר יעניק לו את הדירוג המתאים, החברה מזהירה כי יישומים ללא דירוג עלולים להיות מוסרים מחנות היישומים.

קרא עוד:  בוטיקה משיקה את Jiggy - האפליקציה שתרקיד אותך

שינוי הגישה עלול להכעיס מפתחים רבים שכן הוא מהווה תפנית של 180 מעלות מהאופן שבו פעלה גוגל בעבר, אך נראה כי בעקבות הניצול לרעה של המדיניות הפתוחה של החברה ועל-מנת לשפר את המוניטין של חנות היישומים לאנדרואיד היא חייבת לנקוט בצעדי אכיפה נוקשים יותר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.