בתחילת החודש דיווחנו כי גוגל (Google) החליטה לנקוט בקו מחמיר יותר בכל הנוגע לרמאויות וזיופים של סקירות משתמשים ב-Google Play. עכשיו היא גם התחילה ליישם. החברה הודיעה בבלוג המפתחים של אנדרואיד (Android) כי היא שכללה את המנגנון שיודע לזהות ביקורות מזויפות ו/או ממומנות, וכי החל מהיום היא תתחיל להסיר אותן לאלתר.

גוגל לא סיפקה פרטים רבים מדי בנוגע למנגנון שמאפשר לה לעשות את זה, ככל הנראה כדי למנוע מחברות ורובוטים לנסות לעקוף אותו, אבל הבטיחה כי הסינון יתבצע בצורה יסודית יותר מבעבר.

החברה אף הדגישה שוב כי כל אפליקציה שעולה לחנות צריכה לציית למדיניות המפתחים שלה שכוללת סעיף אשר מתייחס במיוחד לביקורות על האפליקציה. בתנאי השימוש נכתב כי כל ביקורת שמופיעה על האפליקציה צריכה להיכתב על ידי משתמש רגיל ובלתי תלוי, אשר השתמש בפועל באפליקציה – ולא קיבל תשלום כדי לכתוב שבחים או רעות מצד גוף כזה או אחר.

באשר למפתחי אפליקציות אשר עובדים עם חברות קידום ושיווק חיצוניות, גוגל מייעצת להם לבדוק עם החברה באילו שיטות ודרכים היא פועלת, והאם כולן חוקיות ולגיטימיות. "נמשיך לבצע שיפורים ושדרוגים למערכות שלנו", כותבת החברה, "אשר יסייעו להגן על האמינות של Google Play, קהילת המפתחים וכלל המשתמשים".