עמוד השאלות והתשובות של Stadia (סטדיה) התעדכן וכולל עתה פרטים נוספים אודות שירות הזרמת המשחקים מהענן של גוגל (Google). בין הפרטים החדשים אפשר למצוא תשובות בנוגע לקניין דיגיטלי, תמיכה במציאות מדומה, מכשירים תומכים ואפילו תמיכה במשחק משותף מקומי.

מכיוון ש-Stadia הוא שירות להזרמת משחקים, אין ספק כי אחד הפרטים המעניינים ביותר עוסק בזכויות קניין דיגיטלי. לכן בשאלה האם תתאפשר גישה למשחק שנרכש בעבר, גם במקרה בו המפיצה של המשחק הפסיקה לעבוד עם גוגל, נכתב כי "למעט מקרים של נחזו מראש" תינתן גישה למשחקים שכבר נרכשו בעבר, גם במקרה ואלו הוסרו מהקטלוג ואינם זמינים לרכישה.

משחקים שנרכשו דרך השירות לא משוייכים באופן אוטומטי לחשבון הרוכש ולמעשה המשתמש מקבל קוד דיגיטלי לחשבון הדואר האלקטרוני דרכו הוא נרכש, אותו ניתן לפדות בחנות. דבר המאפשר לרכוש משחק ולהעביר אותו כמתנה למשתמש אחר.

בקר המשחק

בעמוד ישנה גם התייחסות ל-Stadia Controller, בקר משחק ייעודי של גוגל. בעבר ציינו בחברה כי משחק דרך דפדפן ה-Chrome או על מכשירים ניידים יתאפשר באמצעות חיבור של כל בקר תומך. עם זאת, משחק בטלוויזיה באמצעות מחבר ה-Chromecast Ultra יתאפשר רק על ידי שימוש בבקר השליטה של גוגל, אותו ניתן לרכוש ב-69 דולר. השירות יתמוך בחיבור של עד 4 בקרים במקביל לטובת משחק משותף מקומי (Local Co-Op).

בגוגל ממליצים לעשות שימוש ב-Stadia Controller, מכיוון שזה מתחבר ישירות אל השרתים המרוחקים דרך חיבור ה-Wi-Fi. למרות זאת הבקר לא מוגבל רק לשימוש בשירות של גוגל וניתן להשתמש בו על גבי המחשב האישי או מכשירים ניידים באמצעות חיבור ה-USB Type-C.

קרא עוד:  התקבל קוד אימות במסרון? גוגל תחסוך לכם את ההקלדה

בנוגע לשוק המקומי נראה כי אין צורך לנסות להתחבר לשירות מישראל שכן על פי המסמך השימוש בשירות יהיה מוגבל ל-14 מדינות ההשקה, שישראל אינה אחת מהן. השירות יושק בנובמבר ויהיה זמין לשימוש בחינם להזרמה של תכנים באיכות של Full-HD כאשר הזרמה באבחנה של 4K תהיה זמינה רק למנויי Stadia Pro.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.