גוגל (Google) מתכננת לשחרר השנה שלושה מכשירי פיקסל (Pixel) לשוק הביניים, כאשר שניים מהם יתמכו בקישוריות סלולרית דור חמישי (Pixel 5) והשלישי יסתפק בדור רביעי (Pixel 4a), כך דיווחו אתמול האתרים 9to5Google ו-XDA Developers.

מזה מספר שבועות ששני האתרים מדברים על כמה מכשירי פיקסל עתידיים שאמורים להיחשף השנה, תחת שמות הקוד Sunfish (דג שמש מגובשש), Redfin (מונח שמתאר דגים שונים בעלי סנפיר אדום), Bramble (אוכמנייה) ו- Needlefish (דג מחט). השמות התגלו בספריית קוד לגרפיקה דו-ממדית בשם Skia, הממומנת על ידי גוגל.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא Google_Pixel_4a_9.jpg

עתה, מצאו האתרים רמזים נוספים לזהותם של המכשירים: Redfin ו-Bramble הוזכרו במאגר קוד אחר כמבוססים על שבבי ה-Snapdragon 765 של קואלקום (Qualcomm), בעלי מודם דור חמישי מובנה, בעוד Sunfish מבוסס על שבב Snapdragon 730 שמסתפק בקישוריות דור 4. בנוסף, הכינוי Sunfish הוזכר יחד עם שם הדגם Pixel 4a, שקיומו ועיצובו כבר דלפו וצפוי להיחשף בוועידת המפתחים של גוגל, שתיערך עוד קצת יותר משלושה חודשים.

כרגע לא ברור האם גוגל תחשוף בוועידה מכשיר אחד או יותר, שכן מצד אחד, לא סביר של-Pixel 4a יהיו שלושה דגמים שונים. עם זאת, לאור העובדה ש-Needlefish מבוסס על שבב Snapdragon 855, ברור שלחברה יש עוד מכשיר דגל בסדרת Pixel 4 שטרם נחשף, מה שרומז שאולי בוועידת המפתחים הקרובה, בניגוד לזו של השנה שעברה, ייחשפו יותר דגמים חדשים.