גוגל (Google) שחררה היום כלי חדש המכונה Spaces (ספייסז) המאפשר ליצור קבוצות עבודה למספר של משתמשים לצורך דיון על נושא מסויים, שם הם יכולים לשתף תכנים שונים כמו קישורים, סרטונים ותמונות, להגיב אחד לשני וליצור שיחות סביב אותו תוכן בממשק של צ’אט קבוצתי.

השירות מגיע, איך לא, עם אפליקציה לאנדרואיד ו-iOS, והוא גם זמין דרך הדפדפן בטלפון או בגרסה השולחנית המלאה, כאשר מה שמבדיל אותו מהמתחרים כמו Whatsapp או Facebook Messenger הוא כי ניתן לשתף תוכן ישירות לקבוצה דרך הטלפון מבלי לעזוב את האפליקציה שבה אנו נמצאים כרגע.

מלבד זאת, ישנה אינטגרציה עם שירותי רשת שונים של גוגל, כך שנטמיע קישור ב-Spaces שלנו מתוך YouTube, חיפוש גוגל או קישור כללי, נוכל לראות תצוגה מקדימה ישירות מחלונית השיחה בלי לקפוץ לאפליקציה. גם התוכן המשותף בצ’אט זמין לחיפוש בכל זמן, כולל חיפוש תמונות בשימוש מילות מפתח בסיוע הטכנולוגיה של גוגל לזיהוי ופענוח תמונות כמו הקיים ב-Google Photos ומשתמשים שהצטרפו לקבוצה יכולים להוסיף חברים נוספים לבחירתם.

00_Posting.png (1600×735)

הממשק של האפליקציה פשוט למידי וכל אחד יכול לפתוח קבוצה ולהוסיף תוכן, אולם בניגוד לקבוצות בוואטסאפ – כאן לא מדובר בצ’אט רגיל, אלא התוכן שמועלה לקבוצה, בין אם זה תמונה, קישור או וידאו, הופכים למעשה לנושא השיחה וסביב תוכן זה מתבצע הצ’אט בפועל, כך שמדובר בקבוצות המתמקדות בנושא מסוים ולא מתפזרות על מספר רב של נושאים המתערבבים בשיחה.

קרא עוד:  ניווט במציאות רבודה מגיע ל-Google Maps

השירות זמין באתר spaces.google.com ובקרוב יעלו האפליקציות באתר הייעודי שנפתח לעניין.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.