בניסיון להרחיב את יכולות השעונים החכמים, גוגל (Google) חשפה כי מערכת ההפעלה למוצרים לבישים ב-Android Wear 2.0, תתמוך בהפעלת יישומים עצמאיים, כאלה שלא זקוקים לטלפון כדי לפעול. היום הציגה החברה שלוש אפליקציות המנצלות את היכולת החדשה.

Glide היא אולי האפליקציה המסקרנת ביותר. היא תאפשר למשתמשים לקיים שיחות וידאו ישירות מהשעון על ידי לחיצה על איש הקשר המוצג על המסך הראשי (watch face). זה אומר כי כל שעון עם קישוריות סלולרית או WiFi (ומצלמה חיצונית או פנימית) יוכל לבצע שיחות וידאו בין חברים.

Foursquare מנצלת את מערכת ההתראות העשירה של Android 7.0, אשר מספקת יותר מידע למשתמש ומאחסנת אותו אצלה לעת הצורך. באמצעותה יוכלו המשתמשים לחפש אחר מידע ולהגיע לתוצאות הרבה יותר מהר ישירות מהשעון החכם. נוכל לבדוק היכן כדאי לאכול, לשתות, או מתי הפגישה הקרובה שלנו בלי להמתין זמן, לעיתים רב, עד שהשעון מקבל תשובה מהטלפון.

Lifesum נועדה לעקוב אחר הרגלי התזונה שלנו ישירות מהשעון. היא תוכל לסייע לנו בספירת הקלוריות היומית, לסכום את כמות המים ששתינו והאם זה מספיק או מה בדיוק אכלנו במהלך היום והאם מותר לנו לקנח בסוף הארוחה. את הנתונים כמובן נצטרך להזין ידנית לאפליקציה.

מערכת Android Wear 2.0 הייתה כבר אמורה לצאת אולם נדחתה ברגע האחרון. הסיבה היא ככל הנראה בשל רצונה של גוגל להציג כמה שיותר חידושים שיעירו את שוק השעונים המנומנם. המהדורה הרביעית של גרסת המפתחים הושקה בתחילת השבוע, אחת לפני האחרונה לקראת ההשקה הרשמית שתתרחש בתחילת 2017.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.