עדכון חדש שמתגלגל כעת בחנות הגוגל פלי (Google Play)  לשירות החיפוש החכם של גוגל  (Google Now) מביא איתו אולי בשורה משמחת עבור משתמשי האנדרואיד, להפצתו של מסך הבית החדש של גוגל  (Google Experience launcher) כאפליקציה נפרדת.

העדכון, שהינו ייחודי למכשיר הנקסוס 5  (Nexus 5) אך לא רק, מוסיף בין היתר אפשרות לייבא את האייקונים והוידג'טים מהלאנצ'ר אחר, מה שמעיד אולי על אפשרות שגוגל תבחר בעתיד הקרוב לשלבו בחנות שלה כאפליקציה להורדה כפי שאר האפליקציות  שלה:  +Hangouts, Google Maps, Google ועוד. רמז נוסף הוא שינוי השם מ-"Google Experience launcher" ל- “Google Now Launcher” מה שיותר נשמע הגיוני שכן הלאנצ'ר הינו משולב בצורה אינטגרלית עם Google Now.

בין שאר השינויים ניתן למצוא: אנימציות חדשות במעבר בין הכרטיסיות, הוספת כרטיסיות עבור אולימפיאדת החורף וכאשר סוגרים את מגירת האפליקציות חוזרים למסך בו נכנסו אליו לאחרונה (במקום המסך הראשי). תיקון מבורך נוסף הוא באג שהיה גורם לאבד את האפשרות להשתמש בהוראות הקוליות (Ok Google) במידה והשתמשתם עם כרום בטא (Chrome Beta) ולהתחיל חיפוש ישירות מתוך ה Google Experience או מתוך Google Now.

במידה ואתם רוצים לא מעוניינים להמתין לעדכון ולבצע התקנה עצמאית (לגרסה 3.2.16.1006154), ניתן להוריד את ה APK ישירות מכאן. כמו כן למי שמעוניין להתקין את מסך הבית Google Experience Launcher יכול לעיין במדריך שפרסמנו בעבר.