החיפוש של גוגל (Google) הפכה לחכמה יותר בזכות עדכון למנוע הבנת השפה שלה, וכעת היא מסוגלת להבין שאלות מורכבות יותר מבעבר. בפוסט בבלוג Google Inside Search, הדגימה גוגל את יכולות האפליקציה באמצעות השאלה "מי היה נשיא ארצות הברית בשנה בה ה-Angels זכו באליפות העולם בבייסבול". אם בעבר האפליקציה לא הייתה מסוגלת להתמודד עם התהייה המורכבת הזאת, כעת היא יודעת להצליב נתונים ולגלות שהתשובה היא "ג'ורג' וו. בוש".

"אפליקציית גוגל מתחילה להבין באמת את הכוונה מאחורי השאלות שלכם", נכתב בבלוג החברה: "אנחנו יכולים כעת לפרק את השאלות לגורמים ולהבין את הסמנטיקה מאחורי כל חתיכה". הידע של האפליקציה כמובן לא מוגבל לנשיאים אמריקאיים ומשחקי בייסבול. בגוגל מספרים שהיא מסוגלת להבין עכשיו גם נקודות זמן, סדר וסופרלטיבים (באנגלית). כך שמשל ניתן לשאול אותה שאלות כמו "מה העיר הגדולה ביותר בטקסס", "מה היתה האוכלוסיה של סינגפור ב-1965" ועוד.

עם זאת, בגוגל יודעים שהבנת השפה של האפליקציה עדיין אינה מושלמת. כך למשל, אם תשאלו את האפליקציה "מי הייתה האמא של דקוטה ג'ונסון בסרט", גוגל לא תבין שניסיתם לברר מי שיחקה את דמות האם בסרט "50 גוונים של אפור", ותיתן כתשובה את שמה של אמה של ג'ונסון בחיים האמיתיים, מלני גריפית.